איך תדעו שעליכם להחליף את המזרן הישן בחדש?
נכתב על ידי: robiuzan
תאריך: 17/11/15

איך תדעו שעליכם להחליף את המזרן הישן בחדש?

מזרן איכותי במיוחד הנחשב לאורתופדי, אמור להחזיק לנו כמה שנים טובות לפחות. בממוצע מזרנים היום מחזיקים בין 7-13 שנים ויש גם יצרניות שמספקות ללקוחותיהם 15 שנים אחריות לדוגמא חברת פולירון על (חלק מהדגמים שלה). במזרן שלנו אנו עושים שימוש יומיומי, ממושך וקבוע אך בשונה ממוצרים אחרים אותם הגיע הזמן להחליף, כאן מדובר בבריאות שלנו. אז איך נדע שעלינו להחליף את המזרן הבלוי במזרן חדש?.

מתי רכשתם את המזרן?

ובכן, זמן כאן הוא בהחלט אלמנט שיכול לעזור לקבל החלטה. אם אתם לא מרגישים שום שינוי על המזרן, אין לכם כאבים חריגים שאתם לא רגילים אליהם והמזרן שמור, ההמלצה היא להחליף את המזרן קצת לפני שהאחריות חולפת. חשוב לציין שמזרני קפיצים לדוגמא נוטים להישחק הרבה לפני מזרנים שאינם עם קפיצים. גם חומרי הגלם מהם מיוצר המזרן יכולים להוות חלק מהשיקול האם להחליף שכן יש חומרי גלם שנשמרים זמן רב יותר ואחרים מתבלים מהר. היום תוכלו לרכוש מזרונים במבצע במחירים אטרקטיביים ועדיין להנות ממזרן איכותי במיוחד.

כאבים בהחלט יכולים להוות עבורכם מדד

חלק גדול מאיתנו סובל מכאבי גב, כאבי שכמות, צוואר ועוד. הקושי הוא לשייך את סוג הכאב לגורם שלו. השאלה היא האם יש דרך לדעת שהכאבים מהם אנו סובלים לעתים תכופות קשורים למזרן עליו אנחנו ישנים?. ובכן, אם אתם מרגישים שפתאום אתם מתעוררים לעתים תכופות לאורך זמן כתוצאה מכאבי גב או כאבי צוואר, יש סיכוי גבוה שהסיבה לכך היא המזרן. בנוסף, במידה ואתם מתעוררים בבוקר עם כאב שחולף אחרי כמה דקות, גם כאן הקשר הוא לרוב למזרן עליו אתם ישנים. שינה על מזרן חדש המותאם למאפיינים שלכם, יכולה לשדרג לכם את החיים ולהפחית משמעותית את הכאבים מהם אתם סובלים לטווח הארוך.

בנוסף, אם אתם מזהים בליטות או שקעים על המזרן, הצבע דהה משמעותית, המרקם שונה ושש חוסר אחידות, דעו לכם שאותן בליטות עלולות לפגוע בגב שלכם ולכן ההמלצה היא להחליף כמה שיותר את המזרן הבלוי לחדש.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article47465.aspx