כל מה שחשוב לדעת על ביטוח רכב
נכתב על ידי: כתיבת מומחים
תאריך: 23/12/15

שוק ההון הוא שוק דינמי ומשמעותי. ולצורך פעילות מושכלת ונבונה יש להעמיק ולבדוק את המצב הנוכחי בשטח כדי להיות בטוחים שאתם עושים את הצעדים הנכונים ולא פועלים בעיניים עצומות ומפסידים לעצמכם הרבה כסף  ומסבים לעצמכם נזקים. פקחו את העיניים ואל תלכו כמו עיוורים. דעו את אשר לפניכם.

הבדלים בין חברות ביטוח

יש הבדלים מהותיים בין חברות הביטוח השונות. בפנותכם לחברת ביטוח רכב יהיה עליכם לבדוק מספר נקודות כידי לאתר את ביטוח חובה לרכב או ביטוח מקיף לרכב שיהלום את הצרכים שלכם ויהיה גם בתנאים נוחים ובמחיר משתלם. ראשית נציין כי יתכנו הפרשי מחירים גדולים מאוד בין חברות הביטוח השונות. ייתכנו פערי מחירים של מאות שקלים בין חברת ביטוח אחת לשנייה. וכל זאת כאשר מדובר על אותו ביטוח! השוו מחירים ואל תבזבזו סתם כך כסף.

נהלים של הגשת תביעות

מבחינת ההתנהלות של חברת הביטוח בעת הגשת תביעה יש גם התנהלות שונה כאשר גם כאן ניתן יהיה להבחין שחברות ביטוח שפניהם לעבר הלקוח והם נמצאים אתו ולטובתו. לעומת חברות ביטוח אחרות שהנוהל אצלם עשוי להיות מסורבל וממושך ומייגע. ברור שאם מדובר בהתנהלות מתישה שכזו לא מומלץ יהיה לבחור בחברה שכזו.

מה כוללת הפוליסה?

כאשר אתם רוכשים פוליסת ביטוח חובה לרכב עליכם לבדוק מה כוללת הפוליסה. כלומר אילו מקרים נכללים כמכוסים תחת הביטוח ויזכו אתכם בפיצויים במקרה של תאונה או כל נזק אחר. ואילו מקרים אינם כלולים. ייתכנו פוליסות ביטוח מקיף לרכב שלא יכללו נזקים מגורם מסוים. שימו לב לכך ובדקו שהפוליסה מתאימה לכם. אל תרכשו פוליסה שאינה מתאימה לכם. אתם עלולים לגלות מאוחר מידי שיצאתם בנזק גדול מכל הסיפור.

תעריפי תקרה

עוד חשוב לציין שיש תעריפי תקרה. זה אומר שלחברות ביטוח רכב אין את החרות לקבוע כל מחיר שהוא עבור ביטוח הרכב. יש מחירון של משרד האוצר – אגף שוק ההון. המחירון מחייב את חברות הביטוח. ובמקרה בו אתם נתקלים בחברה או בסוכן שמציע לכם ביטוח במחיר גבוה מהמותר יהיה עליכם לדווח על כך. היות שיש כאן חריגה מהכללים המחייבים.

פעלו בתבונה

כאשר לקוח פועל בתבונה הוא עשוי למנוע מעצמו נזקים משמעותיים ולחסוך בהוצאות. גם בתחום ביטוח רכב חשוב לפעול בתבונה ולזכור שגם כאן אתה הלקוח וצורת ההתנהלות שלך וההתייחסות שלך לרכישת הביטוח יש לה משמעות רבה בטווח הקרוב וגם בטווח הרחוק.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article47763.aspx