האם מסנן אבנית נועד למערכות מים לשתיה?
נכתב על ידי: dadon
תאריך: 27/04/16

ובכן, התשובה היא לא. אבנית הוא משקע שאותו אנו מוצאים במיכלי מים בהם אנו מבצעים הרתחה של המים. מיכלים אלה יכולים להיות למשל קומקום חשמלי שבו אנו מכינים כוס קפה בכל בוקר, והם יכולים להיות גם מיכל המים המרכזי של מכונת הכביסה שלכם. העניין הוא שאבנית היא למעשה מינרל חשוב מאוד הנקרא סידן, ונמצא באופן טבעי במים. המים מהווים מקור מאוד חשוב לצריכת סידן, וכאשר אנו מתקינים מסנן אבנית במערכת מי השתיה, אנו למעשה מסירים את הסידן ממי השתייה שלנו.

אם כך, לאילו מטרות נועד מסנן אבנית?

ובכן, סידן הוא מינרל מאוד חשוב לגוף שלנו כאשר מדובר על מי שתייה, אך ישנם יישומים רבים בהם המים ממלאים תפקיד חשוב, ובהם אנחנו דווקא רוצים לנקות את הסידן מן המים על מנת שלא תיווצר אותה אבנית. יישומים אלה יכולים להיות למשל דוד המים החמים, מכונת הכביסה, מדיח הכלים וכדומה. בכל אחד מן המקרים האלה, הסידן הופך בסופו של דבר למשקע של אבנית, ואבנית זו יכולה לגרום לשורה של תקלות ופגיעה ברמת התפקוד של המכשיר.

אבנית יכולה לפגיע בתפקוד של מכשירים חשמליים בבית

כך למשל, הצטברות אבנית במכונת הכביסה יכולה להוביל להארכה משמעותית של זמן חימום המים לטמפרטורת הכביסה הנדרשת. כמו כן, האבנית יכול לספוח אליה שיירי חלודה המגיעים מצנרת המים הביתית, ולהפוך למקור לכלוך וזיהום בתוך מיכל המים, מה שיכול, במקרה של מכונת כביסה למשל, להוביל להכתמת הבגדים במקום לניקוי שלהם.

לסנן את האבנית כן, אבל לסנן אותה ממי השתיה - לא

בשורה התחתונה, אם אתם מעוניינים להתקין מסנן אבנית בביתכם, מסנן זה אכן יכול לשרת אתכם בשורה של יישומים ביתיים, ולסייע לכם לחסוך עלויות אנרגיה רבות, ולשמור על המכשירים החשמליים השונים בביתכם לאורך זמן רב יותר. יחד עם זאת, חשוב לוודא שפעולת הסינון אינה מבוצעת על מים המיועדים לשתייה, פעולה שכאמור תסיר את כל מינרל הסידן ממי השתייה שלכם, ויכולה לאורך זמן לגרום לבעיות בריאות משמעותיות, בעיקר במערכת העצמות בגוף.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article48648.aspx