מה חשוב לדעת על נוטריון?
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 07/06/16

יש מקרים בחיים שבהם אנחנו צריכים איש מקצוע מנוסה ומקצועי. הכוונה היא לא לחשמלאי מעולה או רואה חשבון בעל ידע, אלא למצבים מעט יותר מורכבים שאליהם כל אחד ואחת עלולים להיקלע. בקשה להנפקת דרכון זר, הסכמי נישואין, צוואות, אימוץ ילדים- כל אלה ואחרות הן דוגמאות למצבים שבהם נידרש לקבל את שירותיו של נוטריון בתל אביב. מצבים אלו כפי שניתן לראות מתאפיינים בהיותם שבריריים ולכן נדרשת בהם מידה רבה של זהירות בבחירת הנוטריון שייתן לנו את שירותיו.

רגישות משפטית

תחום המשפט הוא תחום רגיש ממילא, ובחירת נותני השירות בו אינה מובנת מאליה. במקרה של אישורים נוטריוניים העובדה הזו נכונה שבעתיים. אימות צוואה למשל או הסכם ממון לפני הנישואין הם לא דברים שכדאי להקל בהם ראש ורצוי בהחלט שיעמוד לצדנו נוטריון מקצועי ואמין. מעבר לכך מעורבותו של הנוטריון נדרשת לעתים קרובות במצבים מורכבים שכוללים לא מעט ניירת ובירוקרטיה וגם כאן רצוי שיהיה לצדנו נוטריון מקצועי שיוכל להקל עלינו את ההתנהלות מול הגופים השונים.

במקרה של אימוץ ילדים

קחו למשל מקרה של אימוץ ילדים. אין צורך להכביר במלים ולהדגיש עד כמה מורכבת סיטואציה של אימוץ ילד ממדינה זרה, ובהקשר זה חשוב לבחור נוטריון מתל אביב שיהיה בעל ידע וניסיון ולא פחות חשוב מכך הרגישות המתאימה. נוטריון כזה יוכל לא רק לאשר ולאמת עבורנו את המסמכים המשפטיים לרבות החוק במדינה הזרה כפי שדורש חוק אימוץ ילדים בישראל, אלא גם להנחות אותנו בתהליך עצמו ובהתנהלות מול הגורמים השונים.

התנהלו נכון

התנהלות נכונה עשויה לא רק לקצר את משך הטיפול במקרה אלא גם להביא לתוצאות טובות יותר ולמנוע מפח נפש. כמו שניתן לראות אישורים נוטריוניים אינם רק עניים טכני. זהו תחום רגיש שדורש אמינות גבוהה, רגישות ולא מעט ידע.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article48880.aspx