ההבדלים בין עובד זוטר למנכ"ל
נכתב על ידי: articlestbd
תאריך: 13/06/16

באחת מתוכניות הריאליטי בהן נתנו את האפשרות לבכירי ומנהלי חברות שונות בארץ לרדת למטה,

ולעבוד פנים מול פנים ביחד עם העובדים הזוטרים בעוד הבכיר נאלץ להתמודד עם תנאים לא פשוטים של העסקה, שיחה ופתיחות על העובדים ועוד.

ניתן בהחלט לראות כי המפגש עשה שינוי משמעותי בקרב בכירים שנחשפו לעולם חדש של פתיחות עד לאפשרות להיפתח לחלוטין לעובד שאתו הם נפגשו. החל משלב ראשוני של דחייה וחוסר תקשורת ועד לשלב של שיתוף חוויות אישיות ומשפחתיות עם העובד.

תהליך הזמן עשה ללא ספק את שלו וניתן היה לראות בבירור קו מנחה של שינוי ויכולת התמזגות ושותפות משופרת עם העובדים הזוטרים שבפשטותם וחיותם מבצעים הרבה מהתהליכים החשובים ביותר של העסק ויגיד לכם זאת כל רואה חשבון .

מסקנות:

· הפועל היוצא מתוך עשייתם של העובדים הזוטרים – בא לידי ביטוי בפועל והם הם מהווים מנוע חשוב ביותר עבור כל עסק מצליח.

· מנהל חברה צריך להיות גם בשטח וגם לדעת לעשות את העבודה השחורה/פיזית על מנת לחוש על בשרו את "הקצב האמתי" של החברה.

· האחריות הגדולה אל מול ההשקעות הכלכליות, פגישות עסקיות, רווחים גדולים ועוד מהווים חלק בלתי נפרד מעסק, אבל ללא ספק, מנהל המעורב בפרטים הקטנים יצליח להניע אותה היטב ויבין את החשיבות הגדולה באמת של ההון האנושי שפועל מלמטה ומעלה את החברה בפועל.

· הקשבה לעובדים ולצרכיהם – גם אם הם קטנים. עזרה וטיפול בעובדים ובבעיות קטנות שייתכן שמפריעות, יכולה להביא לתפוקה גדולה הרבה יותר מהעובד. עובד שמרגיש שמטפלים בו מרגיש בביתו – ובביתו הוא נותן את כל כולו – דבר שיביא את החברה עצמה להיות נשכרת היטב גם כלכלית אל מול תוצאות העובדים.

· העובד מהווה את הכוח הדוחף את החברה. כל אחד ואחד מהווה חלק בלתי ניתן לוויתור ביחד וכשהעובד מרגיש זאת – גם התפוקה של החברה תעלה עשרת מונים וכל זאת רק מתוך הרגשת מחויבות, ביתיות ואמונה ביכולת האישית של העובד.

היכולת לראות את הפוטנציאל הטמון בתוך כל אחד מהעובדים בכל מקום שבו הם נמצאים בחברה, יכול להפוך את החברה לא רק לטובה יותר – אלה למוצלחת הרבה יותר ואת המנכ"ל לבעל יכולת גבוהה לייצר תוצאות בהתאם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article48915.aspx