ניתוח קיצור קיבה, ירידה במשקל, אכילה רגשית, איך לרדת במשקל? הרזיה, דיאטה, איך לשכנע אנשים? NLP, לצאת מהדיכאון, מוטיבציה לעבוד, להתמודד עם דיכאון
נכתב על ידי: אימון אישי / אליעד כהן - EIP.co.il
תאריך: 15/07/16

ניתוח קיצורקיבה, ירידה במשקל, אכילה רגשית, איך לרדת במשקל? הרזיה, דיאטה, איך לשכנע אנשים?NLP, לצאת מהדיכאון, מוטיבציה לעבוד, להתמודד עם דיכאון

ש: חבר ששוקל120 קילו והתעייף כבר מכל התהליכים האלה של הדיאטות וכו' ועכשיו הגיע לאיזושהימסקנה שכדאי לו לעשות ניתוח לקיצור קיבה.

אליעד:אוקי.

ש: אני יודעתשזה טיפול בסימפטום ולא בשורש של הבעיה.

אליעד:נניח.

ש: אוקי איךאני יכולה לעזור לו.

אליעד: מי אמרשצריך לטפל בשורש טפל בסימפטום מספיק טוב.

ש: אבל כאילובמה זה יעזור.

אליעד: תראיהרעב נובע משתי סיבות גם נפשית גובה בלהיות רעב וגם פיזית הוא מרגיש רעב, עכשיוברגע שהוא עושה ניתוח לקיצור קיבה זה גורם לכך שהוא יהיה פחות רעב ברמה הפיזיתנפשית הוא ימשיך להיות רעב אבל פיזית הוא יהיה פחות רעב, זאת אומרת זה פתר חצימהבעיה ברמה העובדתית הוא פחות רעב.

ש: אוקי לאורךזמן זה לא יחזור להיות כאילו כמו שזה עכשיו?

אליעד: קודםכל יש סטטיסטיקות אבל לא יודע איך עושים את זה, התשובה ההגיונית אומרת שכן שזה יכוללחזור אבל זה כאילו להוריד לו חצי מהמאמץ זה כאילו כמו אם היום הוא אוכל גם בכללשהוא רעב וגם בגלל שהוא מדוכא אז אחר כך הוא ירצה לאכול רק בגלל שהוא מדוכא ולאבגלל שהוא רעב ואז כאילו יהיה לו פחות לחץ לאכול.

ש: אוקי ובכלזאת איך לכוון כן לטפל בשורש או איך אפשר לטפל בשורש של הדבר הזה.

אליעד: באיזהשורש מה את רוצה שיהיה?

ש: שהוא לאיברח למקום הזה של אוכל כל הזמן.

אליעד: אוקילמה הוא בורח לאוכל הוא חושב שהוא בורח לאוכל?

ש: כן הואיודע.

אליעד: אוקיאז צריך להגיד לו "בוא נעזור לך שיהיה לך יותר טוב" הוא פשוט כנראה איבד תקווה הואמיואש, הוא אומר "אין מצב הייתה לי ילדות קשה אמא שלי מתה אבא שלי עוד לא מת" כלמיני סיפורים כאלה ואז הוא מדוכא וגם הוא לא מאמין בעצמו הוא ניסה סיפורים, צריךלהגיד לו "תקשיב החיים מאוד קשים אתה לא יודע כמה הם קשים חכה כמה רע יהיה לך עכשיויש לך אופציה לבוא לנסות עוד פעם".

לדבר איתופשוט להגיד לו את האמת "תקשיב אני מבינה שקשה לך" פשוט להגיד לו את האמת לחסוך, זהגם כן סוג של מניפולציה אוקי במקום להגיד משהו ואז הוא יביא את ההתנגדות את אומרתלו את ההתנגדות שלו מראש ואז את מתנגדת לה ואז הוא כבר לא יכול להתנגד. הבנת את זהמה הבנת?

ש: במקוםלטעון איזה משהו שאני חושבת שהוא בניגוד למה שהוא חושב אז לתת לו כבר את ההתנגדותשהוא יביא ואז משם כאילו הוא יצא למקום אחר.

אליעד: בערךעוד פעם נגיד שאת רוצה להגיד לו "תקשיב אני רואה שאתה מדוכא בא תנסה להתבונןבעניין" וכו' אוקי, מה אנחנו יודעים שהוא יגיד הוא יגיד "תראי כבר ניסיתי זה לאיעזור לי" אז מה עושים כדי לחסוך לו את הזה אומרים לו "תראה אני יודעת שניסית אנימבינה שאתה יודע שאתה מדוכא" ואז כבר מעלים את ההתנגדות שלו "ואני יודעת שניסית וזהלא עבד לך והתעייפת" וכו' "ואף על פי כן בא תנסה" וכו' אוקי וזהו ואז הוא לא יכוללהגיד לך "כן אבל אני ניסיתי" כי "כבר הבנו שניסית אני אפילו אמרתי את זה".

ש: ואם הוא לאמוכן לדבר על זה בכלל?

אליעד:שיסבול.

ש: הואמוכן.

אליעד: אנשיםמתים לא מוכנים לדבר על הבעיות שלהם אז הם מתים ושומרים את זה.

ש: דיברנו עלזה שהוא שמן נניח כמוני.

אליעד: זה לאהמצב אבל, אבל זה מצב לפי מה שאני מבין שהיא משוחחת איתו. איך מתוך השיחה הבנתישהוא כן מוכן לשוחח על זה?

ש: כי היאאמרה את זה.

אליעד: לא מההיא אמרה שהוא מוכן לשוחח על זה?

ש: איך היאיכולה לגרור אותו.

אליעד: כן אבלמי אמר שהוא מוכן לשוחח על זה אולי הוא יגיד "אני לא מוכן לשוחח על זה"?

ש: כי אחרתהיא הייתה אומרת את זה היא לא העלתה את זה.

אליעד: אוליהיא לא שמה לב לזה, היא הביאה אינפורמציה בשיחה היא אמרה "הוא מודע לזה שהוא בורח"עכשיו אם היא אמרה "הוא מודע לזה" זאת אומרת שהייתה שיחה על הנושא, היא אמרה "הואמודע" זאת אומרת שהוא מודע אז זה דובר העניין אחרת איך היא יודעת שהוא מודע, הריהוא מודע אז אם הוא מודע אז הם שוחחו על הנושא.

טוב בכל מקרהמה הרעיון? הרעיון זה איך לגרום לו לקחת את "עצמו בידיים" להבין את עצמו וכו' אז ישכמה אפשרויות בוא נפתח את זה עוד פעם נביא עוד כיוון, כיוון אחד זה פשוט ללכת איתודוך להגיד לו "רע לך בא נבדוק מה רע לך, איך אפשר לעשות שיהיה לך טוב" הוא מיואשמהחיים הוא מבואס סיפורים וכל זה, אפשרות אחת זה לעשות את זה בדוך ישר.

אפשרות שנייהלעשות את זה בצורה סיבובית, מה זה אומר בצורה סיבובית בנושאים אחרים נגיד בעבודהלדוגמא יש לו עבודה, מה הנושא יש משהו שהוא רוצה בחיים חוץ מלרדת במשקל?

ש: למשללעבוד.

אליעד: יפה אםאת עוזרת לו להתחיל לעבוד ויושבת מדרבנת אותו להתחיל לעבוד מעצמו זה יגרום לו לרדתבמשקל, למה כי הוא לומד לקחת אחריות כי הוא לומד להתאמץ למען תוצאה כי הוא לומדלהאמין בעצמו כל שאר הסיפורים והעניינים, זאת אומרת באמצעות זה שאת אומרת לו "מה עםהעבודה שלך?" זה כמו להגיד לו "מה עם הדיאטה שלך?" זה בדיוק אותו דבר.

זה אותו דברכאילו אם את יושבת איתו...

המאמר מאת מאמן אימון אישי/ עסקי / ייעוץ / אליעד כהן - www.EIP.co.il | מטפל טוב, ייעוץטיפולי, ייעוץ נפשי, הדרכה

הכנס לאתרותהנה מעוד קואצינג מומלץ, ייעוץ נפשי, חינוך,כהן אליעד, להתמודד עם..., לשכנע, התמודדות, מוטיבציה, אליעד כהן, תת מודע ועוד...


 
אודות המחבר

מאת אליעד כהן - מאמן אימון אישי + יעוץ אישי - לכל תחומי החיים ועוד

מחבר הספרים! אהבה בחיים / חיים בלי פחד / חיים טובים / להיות אלוהים / להצליח בכח המחשבה ועוד

הכנס עכשיו לאתר EIP.co.il ותהנה מאלפי מאמרים + הרצאות וידאו על כל נושאי החיים בכלל, ועל האושר שלך בפרט ...

מאמן אימון אישי חרדה פחד דיכאון קבלת החלטות זוגיות ויחסים ביטחון והערכה עצמית אהבה אושר להתמודד עם בעיות הצלחה מוטיבציה כסף והצלחה לחנך חינוך ילדים לשכנע מכירות שכנוע משמעות החיים בחירה חופשית חשיבה חיובית לחשוב חיובי ידע רוחניות מודעות הארה אלוהים להיות אלוהים בריאת העולם ברסלב רבי נחמן מברסלב פורום ברסלב אימון טיפול ייעוץ אישי

תכנסו ותהנו ...

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article49189.aspx