איך לגרום למישהו לעשות משהו? איך לגרום למישהו להקשיב לך? איך לגרום למישהו לשמוע לך? איך לגרום למישהו לעשות כרצונך? איך לשתול מחשבות? איך ליצור התניה מ
נכתב על ידי: אימון אישי / אליעד כהן - EIP.co.il
תאריך: 16/07/16

איך לגרום למישהולעשות משהו? איך לגרום למישהו להקשיב לך? איך לגרום למישהו לשמוע לך? איך לגרוםלמישהו לעשות כרצונך? איך לשתול מחשבות? איך ליצור התניה מילולית? איך להשפיע עלאנשים?

וכאן תתבארעוד דרך, כיצד באפשרותך לשתול למישהו מחשבה, שתגרום לו להקשיב לך, בדברים שהוא לארוצה / לא אוהב להקשיב לך.

והדרך לכךהיא, על ידי זה שאתה מרגיל אותו לחשוב שהוא מקשיב לך, כאשר הוא עושה דברים שהוא היהעושה אותם, גם בלי להקשיבלך. לדוגמא, נניח שאתה יודע שמישהו רוצה לעשות משהו, לדוגמא ללכת לאכול. ואז אתהאומר לו, "בא לאכול". ואז הוא בא לאכול, לא בגלל שאתה אמרת לו לבוא לאכול, אלא בגללשהוא רצה לבוא לאכול, גם בלי קשר לזה שאמרת לו לבוא לאכול.

במקרה כזהלדוגמא, תת המודע של האדם השני, כאשר הוא עושה פעולה, אחרי שאתה אמרת לו לעשותאותה, תת המודע של האדם השני, גורם לו לחשוב, שהוא עשה את הפעולה, בגלל שאתהאמרת לו לעשות אותה. וכך הוא מתרגל להקשיב לך.

בנוסף, נניחשמישהו רוצה ללכת לאכול. ונניח שהרצון שלו לאכול הוא 99%. דהיינו, שמבחינת הרצוןשלו לאכול, הוא היה הולך לאכול בעוד 5 דקות. אבל אתה אומר לו, "בא לאכול". ואזהרצון שלו לאכול, גדל ל 100%, ואז הוא הולך לאכול עכשיו. במקרה כזה לדוגמא, הרישאכן 1% מהסיבה שהוא הלך לאכול כרגע ולאבעוד 5 דקות, היא באמת בגלל שאתה אמרת לו לאכול.

ונכון שמצדהאמת, אם הוא לא היה רוצה לאכול, הוא לא היה הולך לאכול. ונכון שמצד האמת, הוא הלךלאכול, בעיקר בגלל שהוא זה שרצה לאכול, אבל עדיין מבחינת תת המודע של המושפע,מנקודת המבט שלו, הוא הלך לאכול, גם כי אתהאמרת לו ללכת לאכול. ואז ממילא תת המודע שלו, מתרגל להקשיב לך.

וכאן יש לשיםלב לנקודה הבאה, והיא שאם תבקש ממישהו לעשות משהו שהוא בכל מקרה היה עושה אותו,ושהדבר הזה עושה לו טוב, ממילא הוא יאהב אותך יותר והוא יתרגל יותר להקשיב לך. אבלאם אתה אומר למישהו לעשות משהו, שהוא לא נהנה אלא אפילו סובל מלעשות אותו, במקרהכזה, תת המודע של האדם השני, גורם לו לא לרצות להקשיב לך. כי נוצרת אצלו התניהשאומרת, שכאשר הוא מקשיב לך, נהיה לו רע.

ויש כאן עודרמת תחכום נוספת, שאומרת שאם אתה רוצה להרגיל מישהו להקשיב לך במשהו מסוים,באפשרותך לעשות זאת, על ידי מה שהסברתי קודם, בתוספת של זה שתנסה ליצור סיטואצייתהקשבה שתהיה דומה כמה שיותר לסיטואציה שאתה רוצה שהוא יקשיב לך.

לדוגמא, נניחשאתה רוצה שכאשר מישהו חוזר מהעבודה שלו, שהוא יקשיב לך לעשות פעולה שהוא לא אוהבלעשות אותה. במקרה כזה, העצה הכללית הקודמת אומרת, שפשוט תרגיל אותו להקשיב לך,בדברים שהוא היה עושה ממילא ובדברים שעושים לו טוב.

והעצה הנוכחיתאומרת, שתרגיל אותו להקשיב לך, בסיטואציה שתהיה כמה שיותר דומה לסיטואציה הרצויה.דהיינו, בכל פעם שהוא חוזר מהעבודה, בקש ממנו לדוגמא, לך לנוח / לך לשתות מים / לךתעשה פעולה שהוא היה עושה אותה ממילא / שמח לעשות אותה. ואז ממילא אצל האדם השנינוצרת התניה, שלא רק שהוא רגיל להקשיב לך, אלא שהוא רגיל להקשיב לך, כאשר הוא חוזרמהעבודה.

או לדוגמא,נניח שברצונך להרגיל את הילד שלך להקשיב לך כאשר אתה מבקש ממנו ללכת להכין שיעוריבית. דהיינו, להקשיב לך כאשר אתה אומר לו "לך תכין שיעורי בית". במקרה כזה, חפשמשפט שיהיה דומה כמה שיותר למשפט המטרה, כגון לדוגמא "לך תכין את המשחק שלך", או"לך תכין X כלשהו". ואז המוח של השומע מתרגל, שכאשר הוא שומע ממך את המילים "לךתכין", הוא מקשיב לך.

או לדוגמא "לךתסדר את החדר שלך". אז משפט כזה אפשר לדוגמא לשתול אותו בתוך משפט שאומר "לך תסדראת הנעליים שלך, כדי שתרוץ יותר מהר" או "לך תסדר את X, בשביל סיבה Y שתעשה לךטוב". ואז ממילא המוח של המושפע, גורם לו להתרגל להקשיב לך, כאשר אתה אומר לו אתהמילים "לך תסדר את X".

ויש כאן עודרמת מורכבות נוספת, והיא שלפעמים יש פעולה שהאדם המושפע רוצה לעשות אותה בתת המודעשלו, אבל ברמת המודע שלו הוא לא רוצה לעשות אותה. כי לדוגמא קשה לו רגשית לעשותאותה. ובמקרה כזה לדוגמא, הוא היה רוצה שיחזקו אותו ושיעודדו אותו לעשות את אותההפעולה. ובמקרה כזה לדוגמא, אם אתה תגיד לו לעשות את אותה הפעולה / תעודד אותולעשות את הפעולה שתעשה לו טוב, ממילא הוא עוד...

המאמר מאת מאמן אימון אישי/ עסקי / ייעוץ / אליעד כהן - www.EIP.co.il | אימון אישיועסקי, אימון אישי מומלץ, מאמן אישי לחיים, אימון אישי לחיים

הכנס לאתרותהנה מעוד מורה רוחני, פסיכותרפיסט, לגרום למישהו לעשותכרצונך, איך להשפיע..., להקשיב, לגרום למישהו לשמוע לך, איך לגרום ל..., אושר,אימון אישי, תת מודע ועוד ...


 
אודות המחבר

מאת אליעד כהן - מאמן אימון אישי + יעוץ אישי - לכל תחומי החיים ועוד

מחבר הספרים! אהבה בחיים / חיים בלי פחד / חיים טובים / להיות אלוהים / להצליח בכח המחשבה ועוד

הכנס עכשיו לאתר EIP.co.il ותהנה מאלפי מאמרים + הרצאות וידאו על כל נושאי החיים בכלל, ועל האושר שלך בפרט ...

מאמן אימון אישי חרדה פחד דיכאון קבלת החלטות זוגיות ויחסים ביטחון והערכה עצמית אהבה אושר להתמודד עם בעיות הצלחה מוטיבציה כסף והצלחה לחנך חינוך ילדים לשכנע מכירות שכנוע משמעות החיים בחירה חופשית חשיבה חיובית לחשוב חיובי ידע רוחניות מודעות הארה אלוהים להיות אלוהים בריאת העולם ברסלב רבי נחמן מברסלב פורום ברסלב אימון טיפול ייעוץ אישי

תכנסו ותהנו ...

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article49297.aspx