דגשים לקראת רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל
נכתב על ידי: אבי
תאריך: 06/12/16

החיבור בין טיול לבין אסון או תקלה הוא איננו שגור. אף אחד לא חושב שחס וחלילה הוא עלול להיפצע או להיפגע בעת טיול כיפי לבד, עם חברים או עם המשפחה. אבל, לצערנו, דברים כאלו יכולים לקרות. לפיכך, הכרחי לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל לפני הנסיעה.

מהסיבות הבאות חובה עליכם לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל לפני נסיעה:

· נוסע ממוצע מעוניין לנסוע לחו"ל בלי דאגה, ולא לשקול אם כל צעד או שעל מסכן אותו. מטרת הטיול היא התניידות בחופשיות, ביטוח נסיעות לחו"ל מאפשר זאת.

· נוסע ממוצע לא מעוניין לחלות או להצטנן רגע לפני הטיסה, להצטרך לבטל או לדחות אותה, ולקוות לאמפטיה של חברת התעופה שתסכים להתחשב בו.

· נוסע ממוצע לא רוצה לגלות שהוא נפצע / חלה בחו"ל ואין לו למי לפנות או שהוא צריך לשלם הוצאות גבוהות מאד, עלויות הטיפול הרפואי המקומי. להזכירכם, ביטוח החובה בארץ אינו חל על המטיילים בחו"ל, ויש לרכוש פוליסה מיוחדת.

מה כדאי לקחת בחשבון לפני רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל?

כתוצאה מהכתוב בשורות למעלה, נראה שנוסע אחראי מחוייב לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל. אולם לפני שרצים ורוכשים פוליסה מחברות הביטוח או מחברות האשראי בפזיזות, כדאי לבדוק מה מציעה כל פוליסה על מנת שתוכלו לנסוע בראש שקט באמת. חשוב מאד לוודא למשל, שפוליסת הביטוח שאתם רוכשים מתאימה לילדים שלכם, בהנחה והם באים איתכם לטיול. חברות הביטוח וקופות החולים מציעות פוליסות רבות במחירים של משקלים בודדים ועד עשרות שקלים ליום, כמובן עם תלות במצב הרפואי של המבוטח. איך בוחרים פוליסת ביטוח מתאימה מבין כל ההיצע הקיים?

· השוו את היקף הכיסוי והפיצוי. בדרך כלל מדובר בחוזה ארוך, ולכן חשוב לקרוא את הפסקה המתארת את הכיסוי האמיתי, ולא את הפרסום האטרקטיבי – "מכסים אתכם בעד מיליון שקלים". לפעמים המגבלות האמיתיות בפוליסה מראות שהכיסוי הזה הוא במצבים כל כך ספציפיים שאין אמת בפרסום. בעיקר חשוב לבדוק את היקף הכיסוי של הפוליסה באשפוז, שמגיע לפעמים ל-4000 דולר.

· בידקו אם הפוליסה מתאימה לצרכים שלכם. אם אתם מטיילים בטיול אקסטרים או מביאים אתכם את הילדים, פוליסה בסיסית איננה מספיקה וצריך להרחיב אותה. במסגרת הפוליסות המיוחדות ישנן הרחבות רבות: טיולי ספורט, טיולים עם ילדים, כיסוי לציוד אלקטרוני, ציוד ספורט, כבודה, ביטולי כרטיסים ועוד. כדאי לקרוא את כל האפשרויות ולהשוות מחירים על מנת לוודא שהפוליסה שרכשתם תאפשר לכם נסיעה ראש שקט.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article50269.aspx