איך אפשר לקבל הקלות בפסיכומטרי?
נכתב על ידי: dadon
תאריך: 13/06/17

בבחינות הבגרות בבית הספר רבים מקבלים הקלות כל שהן אשר מסייעות להם לבצע את בחינות הבגרות בצורה טובה יותר המתאימה לקשיים איתם הם מתמודדים, אך הקלות בפסיכומטרי הן מורכבות יותר מאשר הקלות בבחינת הבגרות. לרוב, הקלות בבחינת הבגרות מתקבלות לאחר פגישה עם יועצת בית הספר אשר שולחת את ההמלצות שלה למשרת החינוך, וברוב המקרים הן מתקבלות. לעומת זאת, הבחינה הפסיכומטרית הינה בחינה שלא נערכת על ידי משרד החינוך ולכן גם אם היו לכם הקלות שונות בבגרויות הבית ספריות, אין זה אומר שתקבלו את ההקלות הללו גם במבחן הפסיכומטרי.

בכדי לקבל הקלות בפסיכומטרי עליכם לעבור כמה אבחונים שונים, להביא מכתבי המלצה ממורים או מדריכים שליוו אתכם, תעודות שונות ועוד. מדובר בתהליך די מסובך ולכן כדאי לעבור אותו עם אנשי מקצוע מומחים אם אתם באמת רוצים לקבל אישור עבור ההקלות להן אתם זקוקים.

מה תוכלו לקבל במסגרת הקלות בפסיכומטרי?

הקלות בפסיכומטרי יכולות להגיע במגוון רחב של צורות, אלו הנפוצות ביותר:

  1. מבחנים ממוחשבים בהם נבחנים רק בשלושה פרקים במקום שמונה. במבחן כזה ישנה תוספת של זמן לכל שאלה, וישנה אפשרות לקחת הפסקה לאחר כל מקבץ של שאלות. מבחנים ממוחשבים כאלו מתאימים לאנשים אשר סובלי מהפרעות קשב וריכוז או לקויות למידה שונות.

  2. הקראה של השאלות בעברית או באנגלית. את ההקראה הזו מקבלים אלו שיש להם אישור לבחינה ממוחשבת. מדובר בהקלטה של השאלות אשר מאפשרת לאנשים בעלי דיסלקציה ודיסגרפיה להבין טוב יותר את השאלות.

  3. הפסקות - אפשרות ליציאה להפסקה של כ 5 דקות בין כל פרק בבחינה. עבור אנשים אשר סובלים מהפרעות קשב וריכוז ההפסקה הזו חשובה מאוד והיא היחידה שיכולה לסייע להם לשמור על ריכוז במהלך המבחן.

  4. בחינה בחדר נפרד - בחינה בחדר לבד או בכיתה בעלת מספר מצומצם של תלמידים על מנת לצמצם הפרעות והסחות דעת מאלו שדעתם יכולה להיות מוסחת בקלות רבה.

  5. קבלת דף מוגדל לראיה טובה יותר.

כל ההקלות הללו הן משמעותיות מאוד ויכולות להוות יתרון משמעותי מאוד לאלו הזקוקים לכך.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article51732.aspx