כל פרגולה והקירוי שלה
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 15/09/17

העולם שבו אנחנו חיים מתחמם, זו כבר עובדה. ככל שהשנים חולפות להן זה ברור לראות כיצד שיאים חדשים של טמפרטורות גבוהות נשברים כל קיץ מחדש, כאשר זקני השבט יודעים לומר בוודאות עד כמה לפני שנים רבות מזג האוויר אולי היה חם כיאה למזג האוויר שנמצא באזור ארץ ישראל, אבל עדיין לא היה מגיע לרמות בלתי נסבלות של חום כפי שקורה כיום.

מה הפתרון לכל החום הזה? אין כמעט מבנה ברחבי הארץ אשר בו אין מערכת של מיזוג אוויר שיותר נועדה לצנן את המקום בימים של הקיץ, מאשר לחמם אותו בימים של החורף, שעדיין לא ממש מגיעים אל טמפרטורות נמוכות ממש. מה מלבד זאת? ישנה ברוב האזורים של הארץ התקנה של סוככים מסוגים שונים כמו פרגולות ויריעות הצללה אשר מאפשרים במידה רבה להוריד את הטמפרטורה במקום הן מותקנות לרמה הרבה יותר סבירה בימים החמים של הקיץ.


עולם שלם של קירוי לפרגולות

אחד הסוגים הכי נפוצים של סוכך שמותקן בכל רחבי הארץ הוא הפרגולה, כאשר ישנם דגמים מאוד מגוונים של פרגולות שיכולות להתאים הן למרחב הציבורי והן למרחב הפרטי, עם עלויות שונות לגמרי ככל שהדגם גדול, מורכב ויוקרתי יותר.

פרגולה בעבר הייתה עשויה אך ורק מקורות של עץ בצורתה המקורית, אבל נכון להיום ניתן לראות כי הפרגולות עברו שלל של תמורות אשר מאפשרות לכל אדם למצוא בצורה הכי פרטנית שיכולה להיות את הדגם שהכי מתאים לצרכים שלו ושל המבנה בו עתידה הפרגולה לקום.

סרגלי אלומיניום, סרגלי עץ לוחות פלסטיים קשיחים, יריעו אטומות והבחירה בין מנגנונים של קירוי חשמלי או כזה שנשאר קבוע באופן תמידי, כל אחד יכול לשנות את הקירוי למה שהכי רלבנטי עבורו ובכך לקבל את הפרגולה המסוימת שלו.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article52440.aspx