עורך דין קניית דירה
נכתב על ידי: קידום ישיר
תאריך: 29/01/18

 

מי שעומד לבצע עסקת נדל"ן כגון רכישת דירה, עליו למצוא עורך דין קניית דירה, אשר בקיא בדיני מקרקעין, כזה העוסק בתחום המקרקעין ביום, יום ומודע לכל הקשיים בעסקאות נדל"ן. לא כדאי לפנות לעו"ד שמציע שכ"ט זול, היות והוא צעיר ולסר ניסיון, היות וקיימת משמעות מכרעת לחוזה הרכישה, מה שיסייע לרוכשים תמיד במשך הזמן. מומלץ לברר לפני בחירת עוה"ד את כל הפרטים עליו ואם יש לכם המלצות כדאי כי הן תיבדקנה בנוסף על ידכם.

עסקת מקרקעין, מצריכה בדיקות מעמיקות של הנכס, כגון חריגות בנייה, בדיקות של שעבודים ועיקולים, אם הנכס הוא לפני צו הריסה ואם הוא בכלל ניתן לרכישה. זוהי עבודתו החשובה של עוה"ד. לאחר הבדיקות הנחוצות של הנכס, עוה"ד יעביר את הממצאים ללקוח וינחה אותו לגבי השלב הבא ברכישה וכל זאת, במידה והנכס כשיר כדין.

ההבדל בין רכישת דירה מקבלן לבין רכישת דירה מיד שנייה

יש לציין, כי קיים הבדל בין רכישת דירה מקבלן, לבין רכישת דירה מיד שנייה. במקרה של רכישת דירה מקבלן, על עו"ד לבדוק את חוזה הנכס על כל הנספחים שלו. מדובר על עשרות עמודים שעורך הדין חייב לדקדק בהם ולמצוא את "האותיות הקטנות" על מנת לשמור על האינטרסים של לקוחותיו. בנוסף, על עו"ד יוטל אף להבין מהן הזכויות הקנייניות של הקבלן בקרקע ואת ההיבטים התכנוניים של הפרויקט עצמו. במידה ומדובר בעסקת קומבינציה, יש לבדוק את העסקה יחד עם בעל הקרקע שיהיה בתמונה, עד למועד מסירת הדירות, אשר בנייתן הסתיימה. גם לגבי אישורי המיסים בעסקה עם בעל הקרקע, התנאים לביטול העסקה או גורמים אחרים אשר עשויים להשליך ישירות על העסקה של הרוכש מול הקבלן.

גם את התב"ע יש לבדוק ותב"ע היא תוכנית בניין ערים, את היתר הבנייה ואם הקבלן אכן רשאי למכור את הדירה שבה מעוניין הקונה לרכוש הכוונה היא אם אותה הדירה לא הוקצתה לבעל הקרקע מתוקף  עסקת הקומבינציה או שנמכרה לקונה אחר. עורך דין מקרקעין, יבדוק לעומק את כל הנספחים לחוזים כגון נספח התשלומים, מפרט טכני, ייפוי הכוח שקיים אצל הקבלן או של בא כוחו וכן לבדוק לעומק את הוראותיהם.

מדוע ליווי מקצועי של עו"ד מקרקעין הינו מכריע בשלבי רכישת הדירה?

ישנן סכנות רבות ברכישת דירה, ללא ליווי מתאים של עורך דין כגון: הוצאות של זמן ואנרגיה מיותרת, לקיחת סיכון בנכס שנחשב כבעייתי לרישום או מכירה לצד שלישי במידה ובאיזה שהוא שלב הרוכש יהיה מעוניין למכור את הדירה, עיכובים מיותרים בביצוע עסקת הנדל"ן ועוד. יש לבחור נכון עו"ד המתמחה במקרקעין כגון מה הוותק שלו ואם זה העיסוק העיקרי שלו בתחום המשפט.

כדאי שיהיה לכם את כל המידע הנחוץ לגבי רכישת דירה וכן, כבר בפגישה הראשונה שלכם עם עו"ד מומלץ לענייני מקרקעין תוכלו להבין אם מדובר בעו"ד יסודי שעושה את עבודתו נאמנה ובאופן קפדני.

המאמר באדיבות משרד עו"ד אבי נימצוביץ, למידע נוסף https://nimzovich-law.co.il/


 
אודות המחבר

קידום ישיר

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article53325.aspx