דואר שיווקי המופץ לעסק
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 05/01/20

בעלי עסקים תמיד מחפשים אחר הדרך שלהם אל הצרכנים. יש כאלה שעורכים מסע פרסום אונליין, כאלה שיוצאים עם פרסום בעיתון מקומי, כאלה שמעדיפים פרסום ברדיו וכאלה שיש להם מספיק הון עבור פרסום בטלביזיה בשעות השיא. בין כל הדרכים הללו ישנה שיטה וותיקה של חלוקת דואר שיווקי, שמאז היווסדה ועד לעצם היום הזה מבצעים בה שימוש יעיל גם בעלי עסקים גדולים וגם בעלי עסקים יחסית קטנים. מה יש לוודא כשמעוניינים לבצע מהלך מן הסוג הזה? לענות על שתי שאלות שאותן כדאי טרם לכן להבין.


מי מחלק את הדואר

זו שאלה מאוד חשובה. מדוע? כי לאדם שמנהל את העסק שלו אולי יש זמן בשנה הראשונה עבור שיטוט ברחובות הערים לשם חלוקה של מידע שיווקי, אבל גם בתחילת הדרך וגם בהמשך שלה, זה תמיד הרבה יותר יעיל להעניק את המשימה הזו עבור חברה שמבצעת חלוקת דואר באופן מסודר, והשקי את הזמן הזה עם ייצור של עוד תנועה אל העסק לצד טיפול בנושאים חשובים אחרים. זה אולי נראה דבר שמוביל אל חיסכון כספי, אבל בפועל יוצר בזבוז של ההון האנושי הכי חשוב עבור צמיחה של עסק באספקט הניהולי.


מי מקבל את הדואר

איך בכלל יודעים מי אמור לקבל את הדואר השיווקי שעליו עמלים שעות ארוכות עם יצירה של טקסט נכון ותמונה מושכת מבחינה ויזואלית? זו בהחלט שאלה חשובה וכזו שעליה צריכים לענות עוד בשלבים הראשוניים שבהם את העסק מתכננים. זה חשוב להכיר את קהל היעד שאליו מטרגטים את המידע השיווקי, וזה עד יותר חשוב לבצע סוג של פילוח שאיתו יודעים היכן זה יהיה הכי נכון לחלק את אותו מידע שיכול להגיע בצורה של מכתבים, עלונים, תלי דלת ואפילו בלונים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article56504.aspx