דירות להשכרה
נכתב על ידי: פורטל לבית
תאריך: 10/03/20

אם החלטתם להשקיע בתחום הנדל"ן - יש הרבה דברים שאתם צריכים לדעת וללמוד ולכן כנראה שלא הגעתם למאמר הזה במקרה. אז מה חשוב לדעת? איפה מתחילים? איפה הכי כדאי לרכוש דירה להשקעה? ואולי בכלל עדיף להשקיע את כספכם בבורסה או במקום אחר?ההשקעה בתחום הנדל"ן נחשבת כאפיק השקעה מניב כבר לאורך שנים רבות. במיוחד כעת, כאשר נגיף הקורונה מאיים על העולם, וכל הבורסות בעולם חוות צניחה במניות ובמדדים, ואפילו אפיקי השקעה כמו נפט יורדים, נראה שתחום הנדל"ן הוא התחום שימשיך לגרור עליות מחירים.

למה להשקיע בנדל"ן?

הסיבה העיקרית היא אולי, שבעוד שבכל אפיק השקעה אחר אתם עלולים להפסיד את ההשקעה ולעתים אפילו את כל הכסף שלכם, בוד שבתחום הנדל"ן, תמיד נשארת לכם הדירה ששווה כסף ותמיד ניתן למכור או להשכיר אותה.איך להשקיע בנדל"ן הטיפ הכי גדול שנוכל לתת לכם הוא שלמיקום יש חשיבות מכרעת בבחירת הדירה או הבית (או המשרד) שתרצו לקנות.

ואיך בוחרים מקום?

חפשו מיקום שצפוי להתפתח ולצמוח בשנים הקרובות, למשוך אליו אוכלוסייה צעירה ובכך להעלות את מחירי השכירות ואת שווי הדירות, כך הדירה שתרכשו היום לא תהיה יקרה במיוחד, ולרוב הצפי לאיזור כזה יהיה שמחירי הדירות בו יעלו.

מהו ההון העצמי שלכם?

ומה מחיר הנכס - כלומר מה גובה ההלוואה שאתם זקוקים לה, מה ההחזר החודשי שתרצו להחזיר או שתוכלו לעמוד בו? זכרו כי למרות שבהלוואות משכנתא מקובל לקחת הלוואות לשנים רבות, הבנקים עדיין מעדיפים הלוואות קצרות טווח ויורידו את הריבית ככל שתקטן תקופת ההלוואה.

קחו בחשבון שבניגוד להשקעה באפיקי בורסה, במסגרתה אתם צריכים רק "לעמוד על המשמר" ולעקוב אחר המגמות, בהשכרת דירה תצטרכו גם לתת שירות, להיות זמינים לשוכרים שלכם, לתקן תקלות - אם בעצמכם או על ידי תשלום לאיש מקצוע, וכן תצטרכו לחפש שוכרים חדשים בכל פעם שיסתיים חוזה השכירות.חוזה שכירותכמובן שחוזה שכירות הוא חובה ומומלץ לא לוותר על עיגון כל התנאים בחוזה: שכר הדירה המדויק, תאריך פינוי, העלאת שכר הדירה בתאריך מסוים וכדומה הם דברים שחשוב ששני הצדדים יחתמו שהם יודעים על קיומם ומסכימים להם.

המאמר בשיתוף שוקי ג'אנה


 
אודות המחבר

פורטל לבית, הפורטל הגדול לכל השירותים ואנשי המקצוע לבית. רהיטים, אמבטיות, מטבחים, טכנאים, אדריכאלים, סורגים, פרגולות, תריסים, שער חשמלי , פרקטים, הסקה ועוד.

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article56967.aspx