כבישים מלאים בסימנים
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 30/11/20

צבע הוא הרבה יותר מאשר דרך להיראות יותר טוב או ליפות אזור שבו עובדים או מתגוררים. צבע הוא חלק בלתי נפרד בעולם של בני האדם, והחיבור הזה שבין רשימה ארוכה של צבעים ולמה שהם נועדו מביא אל מנעד רחב של צבעים שכל הזמן נוצרים ואל האפשרות לקבל בדיוק את מה שצריכים מתוך רשימה ארוכה של צבעים. אחד מכל אלה הוא צבע לסימון כבישים.


לאן מיועדים צבעים מן הסוג הזה

אולי זה נשמע ברור מאליו כי צבעים של סימון כבישים אמורים להיות בשימוש עבור כבישים, אבל מדובר במשטחים שעשויים בטון או אספלט, ועבורם צריכים להתאים צבעים שיוכלו להיות הכי נכונים בכל יום ובכל שעה בכל השנה. דבר זה אומר כי צבעים לסימון כבישים רלבנטיים עבור משטחים כמו מעברי חצייה, צידי הכבישים הארוכים של כל הארץ, המדרכות שלצד כל הכבישים הללו, מגרשי חנייה שקיימים בכל עיר ועבור עוד אזורים רבים שעבורם צריכים לעשות סימונים מסוגים שונים שמסייעים לאדם שהולך ברגל או נוסע בכלי נסיעה להבין את הדרך שבה עליו להתקדם הלאה ללא סכנה ובצורה בטוחה.


ההתאמה המיוחדת לדרכים וכבישים

מכיוון שצבעים מן הסוג הזה נמצאים במשטחים שנמצאים תחת השמיים, זה אומר כי הם למעשה חשופים אל כל סוג של יום וכל סוג של מזג אוויר אפשרי, החל ממזג אוויר סוער ועתיר גשמים ועד למזג אוויר לוהט בימי הקיץ שבהם הטמפרטורות מטפסות לגבהים. לצד תנועה של אנשים וכלי רכב מכל הסוגים, צבע לסימון כבישים חייב להיות כזה שיהיה עמיד ויאפשר תחזוקה רק מידי כמה שנים ולא כזו שתצטרך לסגור מעברים חשובים בתדירות שתפריע לעוברים והשבים ולתנועה ללא הפרעות כתוצאה משחיקה מהירה של אותם צבעים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article58450.aspx