למה להשתמש בשירותי ייעוץ מס מקצועי?
נכתב על ידי: דנה מ
תאריך: 02/02/10

מס הכנסה, מיסים, הורדות, מי אוהב לשמוע את המילים האלו? אף אחד כנראה. ומי אוהב להסתכל על תלוש המשכורת ולראות את הפער העצום בין הברוטו לנטו?  לא אני...

המיסים בארץ שלנו נראים לא הגיוניים לפעמים. ואנחנו שואלים את עצמנו לא פעם: למה?? הרי אנחנו עובדים מספיק קשה בשביל המשכורת הזאת ואז המדינה באה ומקצצת לנו באחוזים ניכרים את ההכנסה.

יש אנשים שעוזבים את הארץ כדי לשלם פחות מסים במקום אחר, ולהצליח כלכלית. אז לא צריך לקבור את הראש בחול, ולא צריך לעזוב את המדינה.

במקום זה ניתן פשוט לפנות לייעוץ מס. כן, פשוט לפנות ליועץ מס מקצועי שייעץ לנו מה ניתן לעשות כדי לקבל את ההחזרים שמגיעים לנו. יועץ מס הוא בדרך כלל רואה חשבון בהשכלתו.

למה לפנות לייעוץ מס ולא ללכת ישירות למס ההכנסה? פקידי מס הכנסה לא מעוניינים להחזיר לכם את הכסף, הם מעוניינים שאתם לא תטרידו אותם בשאלות שלכם, אז הם ישלחו אתכם הלוך ושוב ובסוף יש סיכוי שלא תקבלו החזר מס, לא כי לא מגיע לכם, אלא כי פניתם דרך האפיק הלא נכון.

יועץ מס שהינו רואה חשבון מקצועי, יידע לכוון אותנו בהתאם למשכורת שלנו, לסטטוס המקצועי שלנו, בהתאם להשכלה שלנו ועוד פרמטרים אותם הוא מודד כדי לדעת האם מגיע לנו החזרי מס (ותמיד מגיע לנו) וכמה. בנוסף רואה חשבון שיעשה לכם ייעוץ מס גם ידאג שתקבלו את הכסף, כלומר הוא ידאג לכל הניירת וההתקשרויות עם הגורמים המתאימים בכדי שזה יקרה.

כך למשל החזר מס מגיע בגין משפחה חד הורית, או סיום תואר או מגורים באזורי עדיפות לאומית ומתפקידו של יועץ המס לדעת את זה. ואז השאלה היא האם מדובר על כל העובדים או רק השכירים? האם שכירים בכל החברות או רק בחברות הייטק? המטרה של הממשלה בהטבות מס זה להשיג משהו, כך למשל היא נותנת הטבות מס לעובדי הייטק הגרים בדרום באזורי פיתוח, והמטרה היא למשוך אוכלוסיות חזקות וצעירות לאזורים הללו. יועץ מס מקצועי יודע לעשות את כל החלוקות האלה ואת כל החוקים.

כדאי להשקיע בייעוץ מס. חשיבה לא נכונה היא : "אני שכיר שלא מרוויח הרבה.. למה אני צריך ייעוץ מס??" ההפך הוא הנכון. יותר משתלם להשקיע בתחום הזה כי לרוב ההחזרים הם רבים יותר ומשתלמים!

אז מיהו בעצם יועץ מס? יועץ המס הוא בדרך כלל רואה חשבון פעיל. חשוב מאוד לוודא שהוא פועל בשוק זמן רב ויש לו ניסיון בייעוץ מס, אך לא פחות חשוב לוודא שהוא עובד במקצוע בזמן נתון, זה בגלל שחוקים משתנים, ואם אנחנו הולכים ליועץ מס מנוסה ותותח שיצא לפנסיה לפני כמה שנים, הוא עלול לתת לנו עצות לא רלוונטיות ומיושנות.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article7611.aspx