שיווק באינטרנט - מה זה
נכתב על ידי: LoadSEO - קידום אתרים
תאריך: 23/03/10

שיווק באינטרנט – עוד עז?

אני בטוח כי לא מעט חוששים כאשר הם שומעים שיווק באינטרנט. הרי כולנו שמענו על הרבה "שיווקים" כמו שיווק רישתי – אשר יש להם קונוטציה של הטעייה ולקיחת כספים. מה ההבדל בין זה לבין שיווק רגיל?
עוד עז? – אז לא ...

מדוע שיווק באינטרנט ריווחי לספק?

מהסיבה הפשוטה – שיווק זה גרם להפחתת התווכנים מלשון מתווכים בערוצי השיווק של שרשרת האספקה בעיקר ההפצה. קיימות דוגמאות רבות לכדאיות שיווק באינטרנט לספק ספרים, מכירת מוצרים ועוד. אנחנו נסביר זאת באמצעות דוגמא אחת – שיווק באינטרנט של מפות.

שיווק באינטרנט של מפות

אם בעבר היה בידך ידע גיאוגרפי ורצית לשווק אותו, הרי הייתי צריך לעבד את המידע לפי מה שהמוציא לאור היה קובע. הוא היה לוקח את המידע הגיאוגרפי, עורך אותו באטלס, מדפיסו, ודואג לערוצי הפצה שונים דרך חנויות ספרים, ומכירה ישירה. מובן, שזה השתמע בעמלה כלשהי, שהפריש ספק המפות אין ארוחות חינם .... עמלה אותה קיבל המוציא לאור. עם התפתחות האינטרנט וההתקדמות הטכנולוגית GIS, שיווק באינטרנט של מפות הפך להיות קל, נגיש וריווחי יותר. כעת, ספק המפות מספק שירותי מפות ומפיץ אותם באינטרנט. אומנם ייתכן שהוא משלם לגוגל על הפרסום, אבל העלות הזו - של שיווק באינטרנט - אל מול
העמלות למו"ל – בטלה בשישים.

מדוע שיווק באינטרנט כדאי לצרכן?

כי שיווק באינטרנט הינו שיווק בקניון הגלובאלי
יש למעלה ממיליארד משתמשי אינטרנט - גוף צרכני ענק של תחומי רבים המגוונים. כמות המוצרים והשירותים הניתנים לרכישה באמצעות שיווק באינטרנט רק הולכת וגדלה בתאימות לפופולאריות של האינטרנט ולהתקדמות הטכנולוגית. הפופולאריות של רכישה של שירותים שמסופקים באמצעות שיווק באינטרנט גדלה מסיבות של מחירים זולים, מחר גדול, אפשרויות סקר שוק, נוחות ועוד. וכמובן, שיווק באינטרנט, משמעו שיווק בערוץ הפצה שפועל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

דוגמאות של פעילויות בתחום שיווק באינטרנט:

שיווק באינטרנט הפך לנחלת חברות רבות ובטח בקרב החברות הגדולות.

 • מסחר קמעונאי:
  חנויות רבות יצרו גרסאות וירטואליות, לצורך שיווק באינטרנט של מרכולתם. הפחות מתוחכמות מעבירות באמצעות שיווק באינטרנט מידע עסקי בלבד, אך כיום מרבית העסקים הללו מספקים שירותים מתקדמים יותר.
 • שיווק באינטרנט של שירותים מקוונים:
  לכול עסקי השירות המובילים תיירות, בנקים, ממשלה וכו' יש כיום ערוצי שיווק באינטרנט של שירותיהם. בנוסף לנוחיות לצרכן\לקוח ערוץ שיווק שאינטרנט של שירותים מקוונים מהווה מקור הכנסה\רווח לספק עצמו.
 • שיווק באינטרנט באמצעות תשלום לכל קליק PPC:
  חברות אינטרנט מובילות – ובראשן גוגל - מספקות ערוץ שיווק באינטרנט נוסף – באמצעות מילות מפתח.
 • שיווק באינטרנט באמצעות חברות שיווק אתרים:
  חברות קידום האתרים, המציעות למקם גבוה בתוצאות החיפוש את קישורי עמודי האתר – עבור מילות מפתח נבחרות. הקישור שלך יעלה בתוצאות החיפוש כאשר הגולש יקליד מילת מפתח, אשר מייצגת את השירות/מוצר אותו אתה רוצה לשווק.
 • שיווק באינטרנט באמצעות תוכניות שותפים affiliate marketing:
  כל אחד מבעלי האתרים נרשם ונכנס לתוכניות שותפים, אשר מקנות לו את היכולת לשווק מוצרים ושירותים באמצעות האינטרנט. בעלי אתרים מפרסמים, מוצאים לקוחות פוטנציאליים עבור אותו לקוח ומקבלים עמלה עבור כל מכירה.

 
אודות המחבר

LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט.לפרטים התקשרו למספר:  08-6466820 או פנו אלינו בכתובת המייל: Info@LoadSEO.co.il

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article8160.aspx