חברת סיסקו מערכות cisco systems
נכתב על ידי: דוד כהן
תאריך: 26/07/10

חברת סיסקו מערכות cisco systems אשר פועלת מהסניף המרכזי שלה בסן חוזה קליפורניה, היא אחת מהחברות לפיתוח טכנולוגיות מידע, מערכות ותקשורת מחשבים המצליחות ביותר בעולם, כאשר הסניף הישראלי שלה הממוקם בנתניה כבר הפך בעצמו להצלחה והוא כיום הסניף השלישי בגודלו בחברה. נדמה כי החברה הייתה ונשארה מוכרת בייחוד בזכות עבודתה בתחום הנתבים, אך היא דואגת להתעדכן ולפתח מוצרים בהתאם לצרכי השוק גם ביתר תחומי המערכות וטכנולוגיית המידע.

כחלק מהיותה חברה בינלאומית וענקית תקשורת, סיסקו מערכות היא גם אחת מהספקיות הגדולות של ציוד מחשבים ורשתות תקשורת וכך חברות וארגונים מכל העולם, גדולים עד קטנים, משתמשים בציוד הקצה שסיסקו מספקת הכולל נתבים ומתגים עם יכולת העברת נתונים גבוהה, אמצעים טכניים לעריכת שיחות וידאו בין משתמשים, בקרים אלחוטיים ועוד.

מעבר לעובדה כי סיסקו מערכות מספקת את הציוד הטכני הדרוש ליצירת רשתות תקשורת מחשבים גדולות וקטנות, החברה הפכה גם למובילה בכל הנוגע לתוכנות הניהול עצמן וכיום החברה מפעילה בסניפיה ברחבי העולם את אקדמיית סיסקו, אשר מעניקה את התארים המתקדמים והנחשבים ביותר לאילו המבקשים להיות מוסמכים כמנהלי רשתות רשמיים.

תחומים נוספים בהם סיסקו מערכות דואגת להוביל ולהתעדכן הם תחום אבטחת הרשת יחד עם תחום אחסון המידע וכחלק מכך הייתה אחת מהחברות הראשונות ליצור טכנולוגיות ופרוטוקולים הנוגעים להעברת נתונים בטוחה ברשתות וכיום היא מספקת אמצעים לאבטחת דואר אלקטרוני, אבטחת אינטרנט, אבטחת רשתות וירטואליות פרטיות, יחד עם שירותים של חומת אש firewall. בתחום אחסון המידע סיסקו ממשיכה לחדש וליצור כלים לאחסון מידע לארגונים גדולים וקטנים המאפשרים גישה חכמה למידע מכל מקום שהוא.

אחד מהשירותים פורצי הדרך אותה מספקת סיסקו מערכות הוא שירות טלפוניית IP שהיא למעשה היכולת לערוך שיחות טלפוניית דרך רשת האינטרנט, מה שמאפשר להחליף את השיחות המוכרות כל כך בטלפון הקווי והדבר מוביל באופן ישיר לחסכון לא קטן בעלויות, בייחוד כאשר מדובר בשיחות יקרות לחו"ל. שירות טלפוניית ה- IP הפך יותר ויותר פופלארי בשנים האחרונות וכיום סיסקו מצליחה לשכלל את השירות ולאפשר בחלק מהמערכות גם שיחות וידיאו המתבססות על טכנולוגיית IP.

סיסקו דואגת גם להוביל ולהתפתח בתחום האתרנט Ethernet, שירות אשר נולד בשנות ה-70 ובעצם מאפשר חיבור של מספר מכשירים חכמים כמו מחשב, מדפסת, או שרתים. באמצעות החיבור הפיזי מתאפשרת העברת נתונים מהירה בין המכשירים, מה שיוצר גם מערכת יציבה ואמינה במיוחד, כאשר בעקבות התפתחות המדיה והטכנולוגיה במשך השנים, כיום סיסקו הרחיבה את שירותיה בתחום האתרנט גם לרשתות אלחוטיות. כך ממשיכה חברת סיסקו מערכות להתאים את עצמה לטכנולוגיה שלא עוצרת ומתוך הקשבה לצרכי השוק, מצליחה בכל פעם לספק את הכלים המתקדמים ביותר לניהול ויצירת מערכות חכמות.


 
אודות המחבר

מיזם גרופ בניית אתרי מכירות באינטרנט עם שיווק באינטרנט להצלחת המכירות.

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article9959.aspx