איך עובדים טונרים?
נכתב על ידי: offix
תאריך: 10/07/11

פעמים רבות נראה כי כל העסק שלנו סובב דווקא סביב טונרים. מהם טונרים, ואיך הם קשורים לעסק שלנו? היום כל מדפסת שיש לנו, בין אם מדפסת הזרקת דיו או מדפסת לייזר היא מדפסת אשר דורשת טונרים. טונרים הם למעשה קופסאות הדיו שאנחנו תמיד מכניסים למדפסת. בחירה נכונה של טונרים יכולה מצד אחד לחסוך כסף לבית העסק שלנו, ועדיין להביא לנו הדפסות איכותיות במיוחד. על מנת שנדע לבחור טונרים בצורה נכונה, נבין איך הם עובדים, ואז נבין את ההשפעה שלהם על העסק שלנו.

טונרים במדפסות השונות

כשמדברים על שיטות העבודה של טונרים, חשוב להבדיל בין שני סוגי המדפסות הפופולארים ביותר שיש היום בשוק העסקי - מדפסות של הזרקת דיו ומדפסות לייזר. בכל הנוגע לעבודה עם מדפסות של הזרקת דיו, עבודת הטונרים היא פשוטה יחסית - הדיו מוזרק ישירות מתוך הטונר אל הדף, ויש מנגנון ניקוי מיוחד במדפסת שאוסף את כל הדיו הנותר, על מנת למנוע מצב של כתמים. אפשר לראות שמצב כזה, בכל הדפסה טונרים מפיקים כמות גדולה יחסית של דיו. עם זאת, מדובר על הדפסה איכותית במיוחד ולכן עסקים רבים עדיין רוכשים מדפסות כאלו.

כשזה נוגע אל מדפסות לייזר, העבודה של טונרים היא מורכבת יותר. ראשית, חשוב להבין שבתהליך ההדפסה של מדפסות מסוג זה, יש קרן לייזר מיוחדת שמטעינה למעשה את הדף במטען חשמלי על פי הסימונים שנקבעו אצלה מראש. המדפסת מתרגמת את הפיקסלים מהמסך אל קרן הלייזר, וזו מסמנת את עצמה בהתאם על הדף. כעת כשהדף "טעון", מגיע החלק של טונרים - בתוך הטונר יש אבקת חומר פלסטי, שנמשכת למעשה לחלקיקי הדף הטעונים, וכך למעשה מתבצע התהליך של ההדפסה. לאחר העבודה של טונרים מתבצעים תהליכים נוספים של הדפסה, כמו הצמדה של אבקת הטונר אל הדף, וחימומו בכדי להתיך אותו אל תוך הדף, ולגרום לו לאבד את תכונות האבקה שלו. שיטת הדפסת לייזר באמצעות טונרים היא חסכונית יותר, ולכן פופולארית מאד בבתי עסק רבים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article18261.aspx