הדברה ביתית מבלי לפגוע בבעלי חיים
נכתב על ידי: דנה מ
תאריך: 05/12/11

כאשר אנחנו מזמינים מדביר או רוצים להזמין שירותי הדברה, כמעט תמיד ברור לנו שאנחנו הולכים לבצע ריסוס בבית. מעטים יודעים שריסוס הוא אינו הדרך היחידה להדביר מזיקים או חרקים, אלא מגוון סוגי ההדברה רחב הרבה יותר. הפעם נציג מגוון דרכים אחרות באמצעותן ניתן לשמור על מקלחת ללא טורי נמלים, כיור ופח זבל נקי מתיקנים וג'וקים וארונות חפים מעש.

הדברה בג'ל

ריסוס הוא חומר ביו יותר מאשר מדביר אחד משתמש בו, פועל על מערכת העצבים של החרקים והמזיקים אך ישנו חומר חדש יחסית בתחום ההדברה אשר מגיע כג'ל וניתן להדביק אותו לפינות מיוחדות בארונות המטבח, מתחת לכיור, בחדר האמבטיה ובכל מקום אחר אשר אנו סובלים בו מהתפשטותם של מזיקים. החומר אינו מדיף ריח ואינו משפיע על בני אדם או חיות מחמד. החרקים ניזונים ממנו וכך הוא מחסל אותם. שימוש בחומר זה קל מאוד להפעלה כיוון שלא צריך לפנות את הבית למספר ימים לאחר ביצוע ההדברה, לא צריך לפנות את כל הארונות וכדומה.

מלכודת עכברים

מלכודות גם הן נפוצות מאוד אך הן בעייתיות עד מאוד. שימוש במלכודות מומלץ רק במקרה ואתם מוכנים לשחרר את בעל החיים שנתפס במקום אחר. כך לדוגמא אם תפסתם חולדה או עכבר, ההמלצה היא לאסוף אותה ולשחרר אותה במקום פתוח ומרוחק.

ריסוס אורגני

ריסוס אורגני גם הוא יכול לשמש פיתרון במיוחד באדניות בהם אנו מגדלים תבלינים או בגינות קטנות עם פרחים. הריסוס נועד להגן על הצמחייה מפני תולעים או חרקים אחרים הניזונים מאותם עלים. כדי להכין את הריסוס האורגני ניתן לטחון היטב שיני שום, לערבב אותם במים ואז להשתמש בתרכובת. כך לא נוצר כל חשש להרעלת העלים וניתן להשתמש בהם בסלטים ובמזון הביתי.

ריסוס ביולוגי

ריסוס ביולוגי הוא למעשה שימוש בטבע וניצול אופייה הטבעי של שרשרת המזון. לדוגמא כדי להפטר מג'וקים ניתן להכניס חתול הביתה שכם הם צדים אותם, כך גם דירות בהם יש בעיית יונים. החקלאים בינינו מכירים שיטה זו טוב יותר בעיקר כאשר הם מנסים להלחם במכרסמים או טפילים אשר גורמים נזקים לתוצרת החקלאית. הם עושים זאת על ידי שימוש בציפורים דורסות כמו בזים או בחרקים אחרים אשר ניזונים מתולעים מצד אחד אך אינם גורמת נזק ליבול מאידך.

לסיכום, ישנם סוגים רבים של הדברה שלא כוללות ריסוס כימי אגרסיבי. הדברה בג'ל, מדבירים ביולוגים, מלכודות עכברים ועוד הם רק חלק קטן מאותו מבחר


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article23662.aspx