טיפים לבחירת שמלת כלה
נכתב על ידי: דנה מ
תאריך: 05/12/11

לעיתים קרובות אנו מעניקות לאינטואיציה ולתחושות הבטן שלנו משקל כבד בתהליך קבלת ההחלטות בחיינו; זה קורה, בדרך כלל, כאשר אנחנו בוחרות מקום מגורים, תחום עיסוק ואפילו את הגבר איתו אנו מתחתנות ובמקרים רבים נוספים. לכן, אין סיבה שפעולה כמו בחירת שמלות כלה תתבצע באופן שונה. קבלת ההחלטה לגבי המראה של שמלת הכלה שלנו תחת החופה היא אחת מההחלטות הקשות ביותר כאשר מפיקים אירוע שכזה ועל כן חשוב מאוד ללכת עם הלב ולבחור שמלה שאת מרגישה "מהבטן" שהיא נכונה לך.

שמלת החלומות שלך

בחירת שמלת כלה אינה שוות ערך לבחירת צבע המעטפות של ההזמנות, או לבחירת סוג המזון שיוגש לאורחים למנה הראשונה. הסיבה לכך היא אותה פנטזיה המלווה אותנו מאז גיל הילדות, אז נעמדנו מול המראה ודמיינו שהאביר יפה התואר מרים אותנו על הסוס הלבן שלו ודוהר איתנו אל עבר השקיעה. בנוסף, לכל אחת יש פנטזיה משלה שאותה היא מדמיינת מאז אותו רגע בו קיבלה את הצעת הנישואין או אפילו מאז הדייט הראשון שלה עם הבחור לו תינשא. גם את החלום הזה כדאי לקחת בחשבון כשעומדים בפני רכישת שמלה לבנה לחתונה.

אז איזו שמלה מתאימה לי?

נתונים גופניים גם הם צריכים להילקח בחשבון כאשר אנו עומדות בפני בחירת שמלת כלה. כאשר אנו מתלבטות בין סגנון אחד לאחר כדאי להתייחס ברצינות לחוזקות ולחולשות של מראה גופנו, כדי שנדע מה להצניע ואת מה להבליט. כך לדוגמה, כלות גבוהות יכולות לבחור שמלות נפוחות המוכרות לנו כ"שמלות קצפת", אך כלה נמוכה, אפילו אם היא מתכוונת לנעול נעליים עם עקב סטילטו של 10 סנטימטרים, חייבת להבין ששמלות נפוחות לא מחמיאות לפרופורציות שלה. שמלות כלות למלאות, לעומת זאת, חייבות לשים דגש על סוג הבד שהן בוחרות; בדים מבריקים וצמודים על הגוף כמו סאטן יכולים מאוד לא להחמיא להן, ולכן כדאי שיבחרו בשמלות כלה מבדים קלילים וזורמים ואולי אפילו מבדים "משטחים" כמו שיפון. בנוסף, לא מומלץ לכלות מלאות להוסיף לשמלה אביזרים רבים או לבחור בשמלה שהדוגמאות שעל הבד שלה נמצאות בדיוק באזורים שכדאי להצניע.

הקיץ הזה תלבשי לבן

למרות הפנטזיות ולמרות מה שמקובל, צבע השמלה אינו חייב להיות לבן. יש היום ספקטרום רחב של צבעים שממנו ניתן לבחור. כך למשל, אם מדובר בכלה בהירה, לא בטוח ששמלה לבנה תתאים לה ולכן עליה לבחור צבע שיותר נוטה לאוף-וויט, שמנת וכדומה. לאחרונה אנו עדים גם לתופעה של נשים אשר בוחרות להינשא בשמלות צבעוניות ולאו דווקא בלבן או בגווניו, ואין ספק שמדובר בבחירה יוצאת דופן ומאוד מעניינת. למרות זאת כדאי לזכור, כי שמלת כלה אדומה או סגולה אכן הופכת את החופה למאוד מיוחדת, אולם לפני שעושים את הבחירה כדאי לבדוק איך יתייחסו אחרים לעניין, משום שבכל זאת מדובר בבחירה ששוברת את המוסכמות הנהוגות בחתונות בכלל ובישראל בפרט.

עם מי להתייעץ?

כאשר עומדים מול מבחר רחב של שמלות, לא תמיד קל להחליט לבד במה לבחור. במקרה של החלטה חשובה שכזו מומלץ תמיד להתייעץ עם הסביבה. רכישת שמלות כלה און-ליין מאפשרת לך לשלוח את הקישור לתמונה של שמלה מסוימת לחברות ולבנות משפחה כדי לשמוע את חוות דעתן ולקחת אותה בחשבון. למרות זאת כדאי לדעת, שלא כל אחת יודעת להיות אובייקטיבית ושלא כל אחת יודעת לפרגן. לכן, מומלץ מאוד להתייעץ עם נשים נשואות שכבר עמדו במעמד זה ויוכלו לתת לך טיפים אמיתיים על מה נוח ומה לא, מה יכול להיות תוספת מתאימה ומה יציק לך במשך כל הערב ועוד ועוד.

כל אלה הם טיפים על קצה המזלג, אשר יכולים לסייע לך בבחירת שמלת כלה המתאימה לך. אנחנו בבריידל שופ מזמינות אותך לדפדף בקטלוג שלנו, להתייעץ עם חברות ולבחור את השמלה המתאימה לך ביותר. אם יש לך שאלות ואם את רוצה להתייעץ עם מומחיות בתחום - את מוזמנת להתקשר אלינו, אנחנו כאן בשבילך.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article23664.aspx