תהליכי ניקיון בבית
נכתב על ידי: דנה מ
תאריך: 15/02/12

כל אדם אוהב לנקות את ביתו, להעביר מגב וסמרטוט על הרצפה, לנקות את החלונות, להבריק את השידה, לקרצף ולטאטא, חלק מבני האדם אוהבים לנקות יותר מאחרים, אך את תחושת הנקי והמסודר מרביתנו אוהבים.

את מרבית תהליכי הניקיון ניתן לבצע באופן עצמאי, אך קיימים מספר תהליכי ניקיון, מורכבים יותר, המצריכים לא אחת היעזרות בבעל מקצוע מיומן, המתמחה בתהליך הניקיון הספציפי.

ניקוי רצפות - ניקוי רצפות בדרך הרגילה כולל טאטוא של הלכלוך הגס, שפיכת מים על הרצפה, גרפיה של המים וניגוב. ניקיון רצפות למהדרין יכלול גם  מריחת משחת ווקס על הרצפה על מנת להבריק את הרצפות. אך במידה והאדם מעוניין בניקוי רצפות מאסיבי יותר, כזה שמבריק את הרצפה ושומר על ההברקה לאורך זמן, יש להשתמש במכונת פוליש. מכונת פוליש הינה מכונה ייעודית להברקת רצפות. בעלי מקצוע המתמחים בהענקת שירותי פוליש מבצעים ניקוי רצפות באמצעות מכונות וחומרים מיוחדים ללקוחות .

ניקוי ספות עור - ניקוי ספת עור בדרך הרגילה כולל בדרך כלל מעבר על מטלית לחה על גבי הספה ושאיבה של האבק והלכלוך מהחריצים בספה. אך כשמדובר בספת עור חשוב מאוד לזכור שעור הינו מוצר מתקלה, טיפול לא נכון יכול לגרום לעור הספה להתייבש , להקרע ולהנזק. מומלץ מאוד  אחת לשנה לפחות לבצע ניקוי ספות עור אצל בעל מקצוע מיומן ובעל ניסיון בתהליך ניקוי ספות עור.

ניקוי שטיחים - מרבית בני האדם מבצעים ניקוי שטיחים באופן עצמאי, עוברים באופן קבוע ושיטתי עם שואב אבק איכותי על גבי משטח השטיח, שאיבת אבק טובה באופן קבוע יכולה בהחלט לסייע לשטיח שלכם להראות נקי ויפה אך לרוב הלכלוך על השטיח איננו רק אבק, אלא גם כתמים, כתמים ולכלוך מהסוג ששואב אבק איכותי ככל שיהיה לא יכול להוריד גם אם ירצה. ניקוי שטיחים מקצועי הוא הליך חובה לכל שטיח, יוקרתי או לא. חברות המבצעות ניקוי שטיחים פזורות בכל רחבי הארץ. ניתן גם למצוא ברשת האינטרנט אתרים של בעלי מקצוע וחברות המבצעות ניקוי שטיחים לכל סוגי השטיחים כלל שירותי תפירה ותיקונים.

>> למידע אודות ציוד רפואי


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article26218.aspx