בניית לוח זמנים לקראת פרישה
נכתב על ידי: רן חובב
תאריך: 07/03/12

בניית לוח זמנים לקראת פרישה

מה זה לוח זמנים? מי צריך בכלל לבנות לוח זמנים לקראת פרישה? אתם! בניית לוח זמנים לקראת פרישה הוא האבן היסוד בתכנון פרישה בצורה כלכלית וטובה, לוח הזמנים שלכם לא חייב להיות צפוף עד כדי אפס מקום, אך את המעט אתם חייבים לעשות וזאת משום שכך לא תגיעו לידי שפעת פרישה שעלולה להגיע אליכם, מי שלא יודע שפעת פרישה זוהי סוג של "שוק" שאדם מקבל כאשר הוא יוצא לפרישה, וכמובן בהיעדר יועץ פרישה שיכין אותו הוא מגיע למצב של שפעת פרישה בחייו.

מאיפה אשיג לוח זמנים עכשיו

תוכלו להרכיב לעצמכם לוח זמנים/מערכת שעות בפרישה ולשרבט בתוכה את התכנים שבהם תרצו לעסוק לאחר הפרישה, הדברים שתוכלו לעשות לאחר הפרישה הם רבים ומגוונים כמו: ללכת לחדר כושר, ללכת לחוגים, לעשות תואר אקדמי לאחר פרישה מעבודה, להתנדב במקומות ציבוריים כמו בתי חולים ומוסדות ועוד, אז כמו שאתם רואים לא חסר ברוך השם מה לעשות בעת פרישה מעבודה ומה שצריך לעשות דבר ראשון זה לתכנן לוח זמנים כדי שתגיעו לפרישתכם מוכנים ויציבים לאלתר.

איך להכין מערכת שעות לפורשים

מערכת שעות תוכלו להכין בצורה הזו: ראשית כל קחו דף ועט וכתבו את הערכים הבאים: תאריך, יום, ובקוביות האחרות כתבו את התכנים שבהם תרצו לעסוק באותו היום, תוכלו בנוסף לרכוש ארגונית ולכתוב בה את מערכת השעות שלכם שזה יהווה גם כיומן שיסייע לכם לזכור את כל הדברים, מערכת השעות לא צריכה להיות עמוסה מאוד, אלא מערכת השעות צריכה להיות בצורה סבירה שמצד אחד לא תקשה עליכם לבצע את כל המטלות ומבחינה שניה שלא תהיה קלה מדי.

בררו מה מעניין אתכם לפני הפרישה

עוד לפני שאתם יוצאים לפרישה בררו מה מעניין אתכם, התחילו לכתוב על דף כל מה שמעניין אתכם על מנת שתוכלו להציב לעצמכם בכל פעם מטרה אחרת, חשוב מאוד להתחיל להציב מטרה ויעד משום שאם לא תעשו כך, אתם פשוט לא תעשו כלום בעת הפרישה מהעבודה, אתם יכולים לכתוב הרה דברים על הנייר אך חשוב מאוד שצריך גם ליישם את כל מה שכתוב לכם על הדף, קחו אחריות על הפרישה שלכם והתחילו למקד את עצמכם למטרה העיקרית שהיא תכנון פרישה בצורה טובה.

המאמר נכתב ע"י רן חובב מומחה למיסוי ופרישה


 
אודות המחבר

רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
הכתובת העדכנית הארבעה 21 בניין פלטינום ק.9 תל אביב
טלפון: 072-222-3339, 054-7500405
לכניסה לאתר העסק: פרישה

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article26954.aspx