ביטוח צד ג – מה זה ולמי זה מתאים?
נכתב על ידי: neri bennun
תאריך: 11/03/12

הסוג הראשון, ביטוח חובה, מחייב את כל בעלי הרכבים, ללא יוצא מן הכלל. נהג אשר נוהג ברכב ללא ביטוח חובה, מבצע עבירה חמורה על החוק. ביטוח חובה מכסה כל נזק גופני או נפשי אשר נגרם כתוצאה מתאונת דרכים, לנהג הרכב, נוסעיו, הולכי רגל או נהגים אחרים. מפאת חשיבותו הרבה של ביטוח זה, הוא נקבע כביטוח חובה.

סוג הביטוח השני הוא כאמור ביטוח מקיף. ביטוח מקיף הוא ביטוח שמטרתו לכסות כל נזק הנגרם לרכב, כתוצאה מתאונות דרכים, חבלה ברכב, פריצה, גניבה, שרפה, אסון טבע ועוד. הסוג השלישי של ביטוחי הרכב הוא ביטוח צד ג לרכב. ביטוח צד ג נועד לכסות נזקי רכוש אשר נגרמו לרכב או רכוש של צד שלישי, כתוצאה מתאונה עם הרכב המבוטח. ברוב המקרים, בתאונת דרכים מעורבים מספר רכבים. אם נגרם נזק כלשהו לאחד הרכבים, הנהג האחראי לתאונה ייאלץ לשאת בהוצאות. ביטוח רכב צד ג יכסה את הנזק הכספי. חשוב לציין, כי רכב המבוטח בביטוח מקיף מבוטח אוטומטית גם בפוליסת ביטוח צד ג, ואין צורך לרכוש כזו באופן נפרד. עוד חשוב לציין, כי במקרים בהם היה הנהג תחת השפעת אלכוהול או סמים או שנהג ברכב בצורה חריגה וכתוצאה מכך גרם לתאונה ולנזק לרכב אחר, פוליסת ביטוח צד ג לרכב לא תהיה תקפה.

למי מתאימה פוליסת ביטוח צד ג'?

כל מי שמחליט לא לבטח את רכבו בביטוח מקיף, חשוב כי ירכוש פוליסת ביטוח צד ג. בדרך כלל מדובר במקרים בהם הרכב ישן ואין זה משתלם לבטח אותו בביטוח מקיף. במקרה כזה, חשוב מאוד כי בעל הרכב יבטח את רכבו בביטוח צד ג', לכל מקרה בו חלילה יהיה מעורב בתאונה עם רכב אחר ויידרש לשלם עבור הנזקים. מחירו של ביטוח רכב צד ג' משתנה מחברה לחברה. מומלץ לבטח את הרכב באחת מחברות הביטוח הגדולות, אשר יוצאות פעמים רבות במבצעים אטרקטיביים ומשתלמים מאוד. חשוב מאוד לבדוק אלו כיסויים מעניקה פוליסת ביטוח צד ג לרכב אותה אתם מתכוונים לרכוש. יש פוליסות הכוללות כיסויים בסיסיים ויש חברות אשר במחיר דומה יציעו כיסויים נוספים, חשובים לא פחות. גם גילו של הרכב, מצבו וגורמים נוספים הקשורים בו, ישפיעו על גובה הפרמיה. בכל מקרה, אין מדובר בהוצאה גדולה, אך אין ספק שהיא הכרחית עבור כל בעלי הרכבים באשר הם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article27029.aspx