רוחמה אברהם - המחאה נגרמה מכך שהאזרחים מרגישים מרומים
נכתב על ידי: רוחמה אברהם
תאריך: 12/04/12

במהלך השבוע הקרוב נסוב כולנו לשולחן הפסח ונציין את יציאת מצרים –יציאתו של העם היהודי מעבדות לחירות. אין זמן מתאים יותר מחג זה להתייחסלאתגרים החברתיים הרובצים לפתחה של מדינת ישראל בעת הזו.

המחאה החברתית, אשר הסעירה את ישראל בשנה האחרונה, נבעה במישרין מהתחושהשל אזרחים רבים וטובים, שהרגישו מרומים – פשוט משום שהם לא ראו תמורהלאגרה. הכוונה היא לכל אותם אזרחי מדינת ישראל, שעובדים קשה מאוד למחייתם,אך מתקשים לסגור את החודש משום שסדר העדיפויות של הממשלה הנוכחית הוא חלוקהתקציבית מגזרית ולא שוויונית במקום ממלכתית – בין אם זה מחירי הדיור, הדלקאו החשמל. הממשלה של נתניהו לא סופרת את האזרחים.

תחת הנהגתו של שאול מופז תציג מפלגת קדימה אג'נדה חברתית ברורה ומפורטת,שתתן מענה לכל צרכי האוכלוסיה – החל מיוקר המחייה, דרך מצוקת הדיור וכלהבשוויון בנטל ובעול המיסים.

בניגוד לנתניהו, שפעם אחר פעם מוכיח שמצבם הכלכלי העגום של אזרחי ישראלאינו עומד כלל בראש מעייניו, שקד מופז על הכנתן של תכניות אסטרטגיותשיעמידו במרכזן את הרצון להבטיח לכל אדם ולכל משפחה במדינת ישראל את הזכותלחיות בכבוד בארץ הזו, לחיות ולא רק להתקיים – על כל המשתמע מכך.

בכל הצמתים בהם עבר בחייו האישיים והפוליטיים, עמדו לנגד עיניו של מופזהאנשים שעמם הוא שמר תמיד על מגע בלתי אמצעי. עוד בימיו כילד צעיר שעלה עםמשפחתו מאיראן, למד מופז על בשרו מהי מצוקה כלכלית ודווקא היכרותו העמוקהעם הנושאים העומדים על הפרק כיום מעניקים לו יתרון יחסי שיאפשר לו ולקדימהלהפוך לאלטרנטיבה הטובה ביותר לממשלת הליכוד.

במהלך השנה האחרונה הקמתי את שדולת הכנסת למען ביטחון תזונתי בישראל.במסגרת תפקידי כיושבת ראש השדולה אני פועלת ללא לאות להקמת מועצה לביטחוןתזונתי אשר תבטיח את הרחבתו של מפעל ההזנה לכלל בתי הספר בישראל.

רק בשבוע האחרון פרסם בנק ישראל דו"ח מפורט שהציג תמונה מפורשת שלא ניתןלערער עליה – מדיניות הממשלה הנוכחית העמיקה את הפערים החברתיים והרחיבהעוד יותר את מימדי העוני. המספרים מדברים בעד עצמם – קרוב ל-20% מהמשפחותבמדינת ישראל נמצאות מתחת לקו העוני וכ-200,000 משפחות סובלות מהיעדרביטחון תזונתי. התורים הארוכים וחלוקת המזון המאסיבית לקראת פסח יעידו עלהמצב החמור בו אנו נמצאים.

נוסף לכך, העברתי העבירה יחד עם חבר הכנסת אלכס מילר בקריאה שנייהושלישית את חוק המע"מ אשר מתיר לעסקים שמחזורם הכספי עומד על סכום הנמוךמ-15 מיליון שקלים לדווח למע"מ רק על סכום שהתקבל במזומן וזאת בכדי להקל עלבעלי העסקים שחווים לא פעם קשיי תזרים של ממש.

לכל אורכה של כהונת ממשלת נתניהו, העלתה מפלגת קדימה שורה ארוכה שלהצעות חוק שנועדו לסייע ולהקל על מצבם הכלכלי של אזרחי ישראל ממעמדהביניים. בין יתר ההצעות שהועלו תוכלו למצוא את ההצעה לפטור ממע"מ ברכישתדירה ראשונה לזוגות צעירים ומתן הלוואות לצרכי דיור לחיילים משוחררים.

דחייתן של הצעות החוק הללו על ידי הקואליציה מוכיחה כי נתניהו מתעלםמהסוגיות החשובות ביותר שמטרידות כל אחד ואחת מאזרחי ישראל ועוסק בהישרדותהפוליטית של עצמו. נתניהו לא מסוגל להשתנות.

קדימה בראשותו של מופז תהפוך לאלטרנטיבה שלטונית, תביא את השינוי המיוחל, תביא לחברה שיוויונית יותר ותאחד את העם.

אני רוחמה אברהם בלילא מזמינה אתכם להצטרף למאבק על עתידה של המדינה שכולנו כל כך אוהבים. הצטרפו אלינו, בלי ציניות ובלי אדישות – רק יחד נביא את השינוי.

שיהיה לכולנו פסח כשר ושמח!

רוחמה אברהם


 
אודות המחבר

רוחמה אברהם נולדה בשנת 1964 בראשון לציון, אם לשני ילדים,  בעלת תואר במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן.

בעת כהונתו של בנימין נתניהו כראש הממשלה, שימשה אברהם כמנהלת הלשכה בין השנים 1994 - 1999.

אברהם נבחרה לכנסת ה-16 וכיהנה כחברה בועדת הכספים, ועדת הכלכלה, הוועדה לקידום מעמד האישה, וועדה מיוחדת לנושא בעיית העובדים הזרים.
כן כיהנה כיושבת ראש ועדת המשנה לעסקים קטנים ובינוניים בועדת הכספים.

במרץ 2005 מונתה ע"י ראש הממשלה דאז, אריאל שרון, לסגנית שר הפנים מחודש דצמבר 2005 מונתה לממלאת מקום שר הפנים ושימשה בתפקיד עד לחודש אפריל 2006.

עם הקמתה של תנועת "קדימה" בסוף נובמבר 2005, פרשה מהליכוד והצטרפה לתנועה החדשה. עם כינונה של הכנסת ה-17 מונתה ח"כ אברהם לשמש כיושבת ראש ועדת הכנסת. 
ביולי 2007 התמנתה אברהם לשרה המקשרת בין הממשלה לכנסת ולממונה מטעם הממשלה להתוות את אופי האירועים לציון 60 שנות עצמאות למדינת ישראל.

ב – 14.7.08 התמנתה השרה רוחמה אברהם בלילא לשרת התיירות של מדינת ישראל. בסוף שנת 2008 התמודדה רוחמה אברהם בפריימריס של תנועת קדימה ותפסה את המקום השישי  ברשימת התנועה לכנסת.

בכנסת ה – 18  מכהנת רוחמה אברהם כסגנית יושב ראש הכנסת.
בכנסת הנוכחית לקחה על עצמה ח"כ אברהם לפעול למען שינוי שיטת הממשל בישראל, לטפל בנושא העסקים הקטנים והבינוניים בישראל, במגזר השלישי, מעמד הביניים ומיגור הרעב בישראל.

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article28155.aspx