איכות הסביבה שלכם
נכתב על ידי: דן גול
תאריך: 30/05/12

מה הכוונה באיכות הסביבה

איכות הסביבה הוא מושג מאוד כללי, מדובר על עולם שלם שיש בו נושאים רבים, חלקם קשורים ברגולציה, אחרים מדברים על התנהלות שוטפת שלכם בתור צרכנים או של חברות תעשייתיות, בכל מקרה הכוונה באיכות הסביבה היא איך להפוך את העולם הפיזי שמסביבכם ליותר טוב.

מה מקורו של המושג ירוק בהקשר של איכות הסביבה

המונח ירוק בהקשר של איכות הסביבה, קודם כול מתקשר בעובדה שירוק הוא צבע כללי של הטבע שמסביבכם. חוץ מזה ירוק מתקשר גם למפלגת הירוקים בגרמניה, זו היתה המפלגה הראשונה שהשתמשה בהטיה של המילה ירוק במשם שלה, מפלגה זאת שצמחה מתוך גופים פוליטיים אנרכיסטים הובילה את האג'נדה של איכות הסביבה באירופה החל מסוף שנות השבעים. עד היום כשמדובר על איכות סביבה, אירופה ובעיקר מערב אירופה מובילה את העולם כולו.

טיפול מקיף באיכות הסביבה הופכת את החיים שלכם ליותר טובים

שמירה על איכות הסביבה היא דבר שטוב לכולם. החיים שלכם יותר איכותיים מכיוון שאתם נושמים אוויר יותר נקי, המים שאתם שותים יותר איכותיים ובמזון שלכם יש רכיבים יותר בריאים. כשמדובר על איכות סביבה הכוונה היא לעולם שלם ועשיר כזה שמורכב מהרבה מאוד סגמנטים וצרכנים, עולם שבו מתבצעות אין ספור פעולות שכל מטרתם היא להפוך את הסביבה שלכם ליותר טובה. אגב שמירה על איכות הסביבה הופכת אתכם גם לאנשים יותר טובים.

מה הקשר בין איכות הסביבה והמושג קיימות

כשמדובר על איכות הסביבה אחד הנושאים הכי משמעותיים הוא מה שנקרא קיימות. הכוונה היא להתייחסות שאתם נותנים למחזור, חסכון במים , שימוש נכון בחומרים שלכם לדוגמא כשמדובר על שתייה של מים עדיפים מים מסוננים על מים מינרלים מהסיבה ששימוש במים מינרלים זה גם אומר בזבוז עצום של בקבוקי מים מפלסטיק שדורשים מחזור

איכות סביבה וזיהום הסביבה

רכיב שני שקשור באיכות הסביבה קשור עם טיפול בפסולת או במובן היותר רחב מניעה של זיהום הסביבה, כשמדובר עליכם הצרכנים זה אומר הפרדה של פח האשפה שלכם, כשמדובר על מפעלים גדולים ישנם תהליכים שלמים שאותם צריכים המפעלים לנהל כדי להתמודד עם בעיות של איכות הסביבה. אחת הנקודות הכי משמעותיות באיכות הסביבה היא הטיפול של המפעלים בשפכים ובפסולת שהיא לא נוזלית.במהלך השנים נחקקו הרבה מאוד חוקים שכל מטרתם הגנה על הסביבה. סביר להניח שמה שקרה לדוגמא בנחל הקישון לא יקרה כיום אחרי כל החוקים והתקנות.

איכות הסביבה כחלק מאחריות תאגידית

אחריות תאגידית היא מושג שנולד בשנים האחרונות. כל חברה עסקית יש לה מטרה ראשית והיא להרוויח כמה שיותר עבור בעלי המניות שלה. לעיתים קורה שחברה מנוהלת בצורה דורסנית, העובדים שלהם וגם הצרכנים נפגעים מהתנהלות זאת. המושג אחריות תאגידית וכל הנושאים שהם חלק ממנו אמורים לייצור איזונים והתייחסות לנושאים שאין להם קשר ישיר עם רווחים, מאידך ההתייחסות אליהם בצורה מיטבית תהפוך את החברה לגוף יותר איכותי בראיה של הסביבה שבה היא פועלת. מדובר על נושאים כמו איכות הסביבה, שירות צרכנים והעסקה הוגנת של העובדים בחברה המדוברת. חברה שעוסקת באחריות תאגידית נחשבת ליותר איכותית.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article29525.aspx