סיום קורס קצינים
נכתב על ידי: איל יזרעאל
תאריך: 02/06/12

סיום קורס קצינים 

בה"ד 1 בית הספר לקצינים של צה"ל הנמצא ליד מצפה רמון מכשיר את רוב הקצונה של הצבא פרט לקורס טיס וקורס חובלים.
בשנים האחרונות מכשיר בית הספר לקצינים  גם את קצינות הצבא.
כתושב הנגב זה 30 שנה אני חווה את טקס סיום קורס קצינים בעיקר דרך הכבישים.
בימים בהם יש טקס סיום קורס קצינים התנועה הרבה על הכביש למצפה רמון מחממת את הלב, שיירות של רכבים ובהם בני משפחה גאים נוסעים לראות את יקירם מסיים קורס קצינים ולכמה שעות יש לנגב עדנה.
לו השכילו קברניטי הנגב, ניתן היה לנצל את טקסי הסיום על מנת לחשוף ולו במעט את הנגב המתחדש.
לצערנו, סובל עדיין הנגב מתדמית שלילית שדבקה בו במשך השנים, אך לאחרונה, עם הקמתה של דרך היין ואת
חוות הבודדים לאורכה, משנה הנגב את תדמיתו ומקבל סוף סוף את המקום הראוי לו בהיסטוריה של מדינת ישראל. בחוות הבודדים קמו בשנים האחרונות צימרים  רבים המאפשרים לקהל לחוות חוויה של
צימרים בדרום, חוויה שונה ומיוחדת מאוד מזו המוכרת מן הצימרים בצפון, החוות היו גם אלו שהחלו את תעשיית היין החדשה, המשך ישיר לתעשיית היין שפרחה בנגב בתקופות הקדומות, כרמי ענבים ליין ויקבים חדשים מצטרפים כל שנה ומהווים מוקד משיכה אטרקטיבי למטיילים בנגב.

טקס סיום קורס קצינים ושילוב של הכרות עם הנגב 

בחשיפה נכונה של הנגב ושל האפשרויות הרבות והחדשות הגלומות בו ניתן היה לנצל את אלפי האנשים המגיעים כל שנה לטקס סיום קורס קצינים ולאפשר להם הכרות עם הנגב.
לחשוף בפניהם את אפשרויות הלינה של צימרים בנגב, את האפשרות של טעימות יין ביקבים, טעימות הגבינות במחלבות, הכרות עם המסעדות החדשות שקמו לאחרונה ועם פעילויות האתגר הרבות כטיולי סוסים, ג'יפים, סנפלינג, טיולי אופניים ואת מסלולי ההליכה בשבילי המדבר.
הנגב, שההתפתחות בו איטית ביחס לשאר איזורי הארץ מציע אוטנתיות, אותו מונח חמקמק שלא ניתן להגדירו ולכוון אליו אך מי שחווה אותו יחפש אותו שוב ושוב, כמו גם שקט ומרחבים שכל כך נדירים בארץ ולא מעט מבקרים בוחרים לשהות כאן מספר ימים לצרכי כתיבה יצרה ונופש.   
כך יקבל הנגב את החשיפה הראויה לו ומי שיטעם על קצה המזלג את חוויית המדבר והנגב יקבל מן הסתם תיאבון ויבוא לכאן גם בעתיד.
נקודת הזמן הנוכחית היא שצה"ל עצמו גילה את הנגב ומעביר את בסיסיו דרומה ומביא עמו התפתחות גם בנושא התשתיות. עיר הבה"דים ההולכת ונבנית בצומת הנגב ליד ירוחם, בסיסי חיל האוויר שאף הם יורדים דרומה, כביש 6 שאמור להגיע לכאן והוספת קו הרכבת לצומת הנגב. 
זהו הזמן להתעורר ולחשוף לעם ישראל נגב חדש, מרתק, מעניין ובעל אפשרויות מגוונות הן למטיילים והן למי שיחליט וירצה לקבוע בו את מקום מגוריו.


 
אודות המחבר

איל  יזרעאל חוות כרמי עבדת בנגב - צימריםיקב, טעימות יין, סיורים מאורגנים, קבוצות, חופשה במתנה

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article29569.aspx