בקרת כניסה, שעון נוכחות ועוד...
נכתב על ידי: אורי
תאריך: 20/07/12

בקרת כניסה

בקרת כניסה, היא עניין שיש להשקיע בו מחשבה מרובה, במיוחד כאשר מדובר על מקומות עבודה או בנייני מגורים. תוכלו  לשים לב, שלא רק מקומות סגורים רבים, מבוטחים בכול מיני אופנים וצורות, גם מרחבים פתוחים ושטחים ציבוריים, מרושתים כיום בכמה שיותר מצלמות אבטחה. כך יוצא, שאנו מצולמים ונמצאים תחת מעקב בכול רגע נתון שהוא, ולמרות התחושה הלא נעימה של חדירה לפרטיות, תחושת הביטחון שלנו עולה. באמצעות מערכות בקרה ומצלמות, ניתן לזהות תוך זמן קצר למדיי גורמים פליליים או עוינים, וכתוצאה,  אפילו לחסוך בחיי אדם.

בקרת כניסה בעבודה

כאשר אנו מדברים על מערכות בקרה בכניסה לעבודה, הכוונה היא כמובן בעיקר לשעוני נוכחות ומצלמות. בצורה זו, ניתן לשלוט על המערך הכולל של הנכנסים למתחם מקום העבודה, על הזהות שלהם, ובאשר לעובדים, על מועדי כניסתם ויציאתם לעבודה.  באמצעות המערכות, תוכלו לשלוט באופן אופטימאלי על הנכנסים למתחם. אם למשל הזמנתם טכנאי חוץ, אשר אמור להגיע בשעה מסוימת למתחם, על מנת לבצע את עבודתו, הוא יוכל להיכנס על נקלה, באמצעות זיהויו. גורמים שאינם רצויים, לא יוכלו לחדור אל תחומי המפעל או העסק. והיה, ובאיזושהי צורה, התאפשר לגורם לא רצוי לחדור לעסק, תוכלו באמצעות מערכת הבקרה לזהות מיהו, מתי הוא נכנס, וכיצד הדבר התאפשר.

בקרת כניסה לבתים

לא רק במקומות עבודה, מערכות הבקרה הפכו להיות יותר ויותר הכרחיות ופופולאריות, אלא גם בבתים פרטיים ובבנייני מגורים רבי קומות. שימו לב, במגדלי היוקרה אומנם מעסיקים שומרים פרטיים הממוקמים בלובי הכניסה לבניין, אך הם גם מגובים במערכות בקרה ואבטחה מתוחכמות במיוחד.  אם מדובר על בית פרטי צמוד קרקע, תוכלו להגן עליו באמצעות מערכת טלוויזיה במעגל סגור, מערכת אינטרקום, קודן וכמובן מצלמות אבטחה. כך גם לגבי בנייני מגורים משותפים. ככול שהמערכת תהיה פשוטה יותר ופרימיטיבית יותר, כך יהיה קל יותר לגורמים לא רצויים, להיכנס אל המתחם. מערכת קודן למשל, איננה מעניקה מספיק ביטחון לדיירים. די שאחד מהם, מסר את מספר הקוד לגורם שאיננו רצוי, וזה כבר יוכל להיכנס את שטח הבניין בקלות מרבית. לכן, בהחלט יש להשקיע במערכות בקרת כניסה, אפילו אם הן עולות יותר, הן לרוב יעניקו לכם כיסוי מלא.

תוכלו לקרוא גם על מערכת שעון נוכחות

 


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article30916.aspx