הצעד הבא באבולוציה של פלטפורמות הקוד הפתוח
נכתב על ידי: רוני לבנון
תאריך: 06/09/12

ווינד ריבר, המובילה העולמית בפיתוח תוכנה למערכות משובצות ומכשירים ניידים, השיקה את הגרסה החדשה של ה-Wind River Linux, שפותחה על בסיס תשתית הפיתוח בקוד פתוח - ה-Yocto Project - פרוייקט שיתוף פעולה בקוד פתוח (בה שותפה גם ווינד ריבר), המספק כלים, תבניות ושיטות ליצירת מערכות מבוססות לינוקס לשלל מוצרי אמבדד ועל מגוון ארכיטקטורות חומרה קיימות. ה-Wind River Linux מסייעת למפתחים להטמיע וליישם מגוון פרוייקטי לינוקס החופשיים ממגבלות פלטפורמת הפיתוח והיא תואמת ה-Yocto Project. על ידי אספקה של מערכת בנייה אחידה וטכנולוגיות שפותחו במשותף, נותן ה-Yocto Project למפתחים נקודת התחלה רבת ערך, בכך שהוא עוזר להם להמנע מכפילויות בפיתוח ומתחזוקה לא הכרחית.

 

בנוסף לתאימות ל- Yocto Project, ה-Wind River Linux מספקת פלטפורמת לינוקס מסחרית, קלה בשימוש התורמת לחויית המשתמש ועושר יכולות, המבוססת על הטכנולוגיות האחרונות ביותר של הקוד הפתוח. Wind River Linux תומך במגוון רחב של התקני חומרה, הכוללים את ארכיטקטורות ה-ARM, אינטל, MIPS ו-Power.

 

"ההשתתפות הרחבה של חברות במיזם והתמיכה שהשוק כולו מפגין כלפי  ה-Yocto Project מסייעת למפתחים להשיג תאימות חוצת פלטפורמות גדולה יותר", אומר תומר בוגין, מנכ"ל ווינד ריבר ישראל. "על ידי שימוש במערכת שפותחה על ידי אחד מפרוייקטי הקוד הפתוח הגדולים, מפתחים יכולים להמנע מ'להתחיל מאפס' ולהתמקד בפיתוח מערכות לינוקס הממקסמות את ההחזר על ההשקעה".

 

הפתרון זמין במגוון רחב של 'מארזים' ותצורות מחיר בהתאם לצרכי הלקוח.


 
אודות המחבר

רוני לבנון, דוניצה תקשורת

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article32398.aspx