חרדה וחלומות
נכתב על ידי: Bracha Gadot
תאריך: 07/10/12

כמעט כל אחד חווה חלומות אחד או יותר המכילים חרדה או פחד. פתרון חלומות לחוויות אלה יכולות להיות די טראומטיות במיוחד אם החלומות חוזרים שוב ושוב. עבור חלק מאיתנו חלומות או סיוטים אלה חוזרים על עצמם גם בתוכן עצמו. עבור אחרים, התוכן עשוי להשתנות למרות שהנושא נשאר אותו הדבר, לדוגמא חלומות של נפילה, חלומות רדיפה, או חלומות שאנו מגיעים לא מוכנים לכיתה, למצגת או בחינה. יש אנשים שחולמים שהם תקועים בהילוך איטי ולא מסוגלים לזוז, או חולמים על היותם עירומים בציבור.

מחקרים הראו שחלומות שתוארו כאן הם החלומות החוזרים ביותר ובדרך כלל חלומות אלה מביאים אותנו למצב נפשי לא נעים. יתר על כן, הרבה תאוריות על חלומות חוזרים משוייכים לחוסר התקדמות החולם בחייו ובקשיים לזהות ולפתור קונפליקטים הקשורים בחייו.

פחד מסיוטים, חרדות או אמונות תפלות לגבי חלומות יכול לחסום אותנו מהאפשרות לזכור את החלום, אבל בדרך כלל ניתן להתגבר על החששות על ידי למידה עצמית והבנה של החלומות ועל ידי הכרה שלהרבה מהחלומות שלנו בעצם יש משהו לומר לנו, והם מייצגים הזדמנויות לריפוי ולתובנה, ויכולים להתריע על חוסר איזון פסיכולוגי שאנחנו צריכים לתקן, או של התנהגויות קיימות, בהחלטות שעשויות בקרוב להפוך מזיקות אם לא נשנה אותם, כמובן שבעזרת פירוש חלומות אנו נבין את החלום שלנו לעומק. ובעזרת מילון חלומות אנו נבין את הסמלים והתמונות שחווינו בחלום.

דוגמא לסיוט שעזר לי בחיים

לפני כמה שנים הייתי מעשן סיגריות כבד, עד שתי חפיסות ביום. ואז לילה אחד היה לי חלום יוצא דופן ממש חלום חי ומוחשי שחליתי בסרטן ריאות. אני זוכר כאילו זה אתמול שראיתי את צילום רנטגן והבנתי שכל הריאה השמאלית שלי נגועה. התחלתי לחשוב על החיים שלי שעומדים להסתיים בקרוב, חשבתי על כך שאני לא אראה את הילדים שלי גודלים, ושכלום לא היה קורה אם הייתי זורק את הסיגריות כאשר נודע לי לראשונה על הפוטנציאל המסרטן שלהם. אני לעולם לא אשכח את ההפתעה, השמחה וההקלה הנפלאה שהיתה לי כשהתעורתי והבנתי שהכל היה חלום, הרגשתי כאילו נולדתי מחדש. מיותר לציין, שהחוויה הייתה מספיק חזקה כדי לגרום להפסקה מיידית של הרגל הסיגריה שלי ונגמלתי מעישון תוך מספר חודשים.


 
אודות המחבר

להחזיק מקלדת ביד לא הופך אותי לסופרת, והעובדה שאני בעל מצלמה לא עושה אותי לצלמת אבל אני נהנת לצלם, לכתוב, ולחקור, פירוש חלומות הוא אתגר עבורי, מתכוני פשטידות מרתקים אותי. אני כותבת ברכות ליום הולדת ובזמן הפנוי במידה ונישאר אני רוכב על סוסים.

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article33176.aspx