מפיק מוזיקאלי להפקות כגון הפקת שיר לבת מצווה
נכתב על ידי: לולה איזרסון
תאריך: 10/10/12

משחר ילדותי פינטזתי על קריירה בתחום המוזיקה. בהתאם לכך, כשהגעתי לגיל שמונה, התחננתי לאמא לאפשר לי להירשם לקורס גיטרה. התעניינתי בלימודים ורציתי ליצור הרכב רוק מגניב ולהופיע בחו"ל.

אבלעם השנים, ההכרח להתפרנס כהלכה השפיע עלי והגעתי למסקנה שע"מ להשיג את מבוקשי כנגן מקצועי, אני חייב להקנות לעצמי ידע מוסיקאלי מקצועי וללכת בכיוון מוסיקאלי שללא ספק יעניק לי אפשרות להתקיים כרצוני.

הקלטת שיר

נכון, קיימים הרבה מאוד אנשים שמנגנים מצוין ומשתלבים בלהקה מובילה. אך עם זאת, בכדי להצליח בעולם המוסיקה ואף להגיע אל הפסגה, מומלץ כצעד ראשון ללמוד להכיר היטב את הכלי בו מעוניינים להתמקצע. בהתאם לכך, כדאי מאוד להבין הן את הגיטרה או הפסנתר וגם את התורה התיאורטית שמתלווה לעניין. אחרי הכל, בשביל לבנות צליל חדשני ולפרוץ הלאה יש לדעת הרבה מעבר לביצוע פזמונים שמוסיקאי אחר ברא, כי אם להצליח ללמוד איך לברוא סאונד מקורי.

אחרי הכל, אותם המוסיקאים שפורצים ומתקדמים הן בארץ שלהם והן בחו"ל כמו למשל גארבאג' ואחרים, הם אלה שהצליחו ליצור משהו חדשני, חד פעמי, מרגש וסוחף. אמת ויציב, יש פה ושם סיפורי סינדרלה שהפכו לסנסציה עולמית בלי יותר מדי מאמץ, אך האם הרכבים אלו ינחלו הצלחה גם בעתיד? הייתכן שהסינגל הבא, שיתוף הפעולה הבא ופסקול חייהם יצליחו באותה מידה?

לרכוש השכלה בבי"ס למוזיקה

למרות הכבוד למוסיקאי המקצועי שהראה לי איך לנגן כמה שנים טובות, הסקתי שכדי להצליח לעשות מהתחביב מקצוע אמיתי, עלי להירשם לבית ספר למוסיקה שיאפשר לי להתפתח כראוי. לכן, תרתי אחר מוסד מוזיקאלי שנותן הן ידיעה מעשית וגם תיאוריה מקיפה. רק ככה, אצליח הן להוביל הרכב מוסיקאלי והן לנסוק קדימה במקצוע המוסיקה ואולי אף להיהפך לנגן אולפנים שמתחכך עם המפורסמים.

לימודי תוכנות מוסיקאליות

לעניות דעתי, בשביל להשאיר חותם בתחום המוזיקה כדאי להכיר בנוסף תוכנות ממוחשבות ומעבר לכך את תחום ההפקה. בגלל זה הבנתי שכדאי להירשם לקורס הפקה מוסיקאלית וכך להרחיב את הידע המקצועי בענף הסאונד והיצירה.

להצליח להרוויח ממקצוע המוזיקה

למרות מה שחושבים, כלומר שזה תחום שמורכב מלהקות והרכבים עניים, לא כך הדבר. הלכה למעשה, מלבד האופציה הממשית לשעוט קדימה כנגן בהרכב, יש אופציות לא רעות הן לנגנים והן למפיקים. ככה למשל פסנתרן מקצועי יכול בהחלט להרוויח גם כנגן בהרכבים והן כמורה מקצועי. אבל, על מנת לעשות זאת נכון, יש צורך להבין הן את רזי הנגינה וגם את התורה כולה.

ובנוסף לכך, ישנם עוד הרבה אפיקים נוספים בהם אפשר להתפרנס, כמו לדוגמא כתיבת שירים לזמרים אחרים. יחד עם זאת, על מנת לנכס הישגים מומלץ להשקיע בלמידת כל רזי המקצוע ביסודיות ולתפוס מעמד כמוזיקאי שללא ספק יכול להעלות לפסגה להקות אחרות.

מעוניינים גם להפוך את המוזיקה לדרך חיים? רוצים לדעת איך להצליח בענף? כנסו לעמוד וזכו למענה הולם.

 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article33225.aspx