ריפוי בעיסוק | קלינאית תקשורת
נכתב על ידי: noam
תאריך: 15/10/12

רקע על התחום של ריפוי בעיסוק:

ריפוי בעיסוק הינו מקצוע הנמנה על המקצועות הפרא רפואיים. אלו מהווים מקצועות המשלימים למצבים רפואיים רבים ובהתאם, ריפוי בעיסוק נחשב לכלי שיקומי וטיפולי. כמובן שניתן לעשות שימוש ב- ריפוי בעיסוק גם בתחום החינוך ובכל זאת מדובר בכלי פרא רפואי. טיפול של ריפוי בעיסוק נעשה על מנת לאפשר עיסוקים לאנשים שאינם מצליחים להגיע לכך בעצמם. לכל מטופל ישנם עיסוקים בהם הוא סובל מלקות מסוימת בתפקוד והטיפול בא לתת לכך מענה.

למי מתאים ללמוד ריפוי בעיסוק?:

ריפוי בעיסוק הוא תחום שדורש מהעוסקים בו כמה תכונות בולטות. קודם לכל, התחום דורש הרבה מאד אמפתיה ויכולת להרגיש את המטופל. כמו בכל תחום טיפולי, המטופל חייב לחוש שהוא נתון בידיים טובות ואכפתיות ולכן מי שרוצה לעסוק בתחום חייב להתאים מבחינה זו. נוסף על כך, נדרשת מהעוסקים בתחום של ריפוי בעיסוק אופטימיות רבה על מנת לעצב טיפול מתאים ולהאמין ביכולת ליצור שינוי. כמו כן, נדרשת עקשנות כדי לדבוק בתוכנית הטיפולית ולא לוותר למטופל שעשוי להתייאש לעיתים קרובות.

רקע על העבודה של קלינאית תקשורת:

קלינאית תקשורת היא אשת מקצוע שעוסקת בהקניית יכולות תקשורתיות לאנשים שזקוקים לכך. יכולות תקשורתיות אלו כוללות תחומים רבים. למשל, קלינאית תקשורת היא הכתובת המתאימה עבור ילדים שמתקשים להגות צליל מסוים כגון- ילדים שאינם מצליחים להגות את האות "ל". זהו יחסית מקרה טיפולי קל אולם קלינאית תקשורת נותנת מענה גם לנפגעים מוחיים שנדרשים ללמוד לדבר מהתחלה, לאנשים בעלי לקות תקשורתית כגון- אוטיסטים ועוד. עבודתה של קלינאית תקשורת כלולה במקצועות הפרא רפואיים והיא חשובה ביותר.

למי מתאים להיות קלינאית תקשורת?:

כדי להיות קלינאית תקשורת, יש ללמוד באחד מהמוסדות האקדמיים בעלי תוכנית מתאימה. ברוב המוסדות, תנאי הסף עשויים להיות נוקשים בשל החשיבות של הרבה של המקצוע. לכן, חשוב מאד להגיע עם הנתונים המתאימים מבחינת ציונים וכדומה. קלינאית תקשורת צריכה להיות דמות מקצועית ביותר עם גישה טיפולית ורגישות למטופל ולתהליך שהוא עובר. חשוב מאד להיות קשובה ולהאמין בתהליך. 


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article33380.aspx