מחפשים או מוכרים דירה?
נכתב על ידי: ירון וקנין
תאריך: 10/02/13

אישרו לך משכנתא? כל אחד ובית חלומותיו, חזון מושלם לאופן שבו צריך להיות בית , הן מבפנים והן מבחוץ. בלי שום קשר כמה כסף נחליט להשקיע בו ברוב המקרים אין בידינו את הידע, הניסיון או הסבלנות לקחת את כל המשימה על עצמנו אז אנחנו מעדיפים לפנות ל מתווך שיעזרו לנו במשימה.

כל נושא הדיור בארץ נמצא בתנועה ואיתור דירה יכול להיות ארוך ומתיש ובכל זאת, עם כמה עצות וטיפים שהכנו עבורכם תוכלו לאתר בקלות משרדי תיווך שיעשו בשבילכם את העבודה.

המהלך הראשון לרכישת דירה צריך להתחיל בתקציב ותכנון דבר ראשון, חשוב מאוד עליכם להחליט איפה תרצו לגור, בדרום או בצפון? דירת 4 חדרים או פחות? אחרי שתגיעו להחלטה, מגיע הזמן להכין תוכנית תקציב שבה אתם יכולים לעמוד ליתר ביטחון, הוסיפו עוד עשרה אחוזים.

אז תיווך או לבד? על מה צריך להפקיד שמחפשים תיווך נכסים? המלצות מחירים וקיצורי דרך במדריך שלפניכם.

בארצנו הקטנה יש הרבה משרדי תיווך שמציעים את שירותיהם בתחום- דירות או משרדים וילות או דירות יוקרה ועוד לכן לפני שאתם קובעים פגישה עם בעל מקצוע כדאי לבדוק האם הוא בעל ניסיון התחום הרלוונטי עבורך הרי לא כולם מתמחים בכל הפרויקטים בשוק.

לא יודעים איפה לחפש מתווך? כדאי לברר אצל ידידים אם הם יכולים לתת לכם המלצה על בתים למכירה אין כמו המלצה ממישהו שעליו אתם סומכים.

אחרי שמצאתם מתווך כעת קבעו אתו פגישת התייעצות לא מחייבת בקשו ממנו הצעת מחיר לשכירת השירותים שלו ומהו לוח הזמנים המשוער למציאת הבית שאותו אתם רוצים. במידה וההצעה מקובלת עליכם עגנו את הכל בחוזה שישמור עליכם במידת הצורך.

שאתם מחפשים בתים להשכרה עשו סקר שוק חפשו המלצות על אנשי תיווך ורק אז צאו לדרך. ועוד נתון חשוב מחיר ממוצע לתיווך עבור השכרה של דירה משולם לפי חודש שכירות, עבור תיווך ברכישת בית במחיר לתשלום הוא, עד 2.5 אחוזים מהעסקה.

החיפוש אחרי דירה חדשה לא קל בכלל, אם תתארגנו באופן מסודר ותעגנו את כל התנאים בתוך הסכם מפורט תוך זמן לא רב החלום שלכם יתגשם.

כניסה לדירה חדשה זה פרק חדש בחיים ולכן כדאי להתחיל על רגל ימין אם אתם מעוניינים לקרוא עוד בנושא תיווך אנחנו מזמינים אתכם לביקור באתר שלנו.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article36298.aspx