האם אתם מודעים לקרינה בביתכם?
נכתב על ידי: שירה ט
תאריך: 13/02/13

האם אתם מודעים לקרינה בביתכם?
אתם ודאי דואגים שהבית שלכם יהיה מקום בטוח, ואם יש לכם ילדים אתם בטח רוצים שהוא יותאם להם ולצרכיהם הבסיסיים. יתכן שכבר חשבתם על הכול, אתם נועלים את חומרי הניקוי, שמים את התרופות הרחק מהישג ידם הקטנטנות ואפילו טיפלתם כבר בפינות השולחן. אבל האם חשבתם פעם האם ילדכם חשופים לקרינה בבית? אם התשובה לשאלה זו היא שלילית, הגיעה העת להזמין בדיקת קרינה בייתית וכדאי לעשות זאת כמה שיותר מהר.

על קרינה וסכנה
הקרינה היא גל שמתפשט במרחב והיא נמצאת בכל מקום שיש בו שדה מגנטי. חוקרים בעולם עדיין בודקים את ההשפעה שלה על גוף האדם, ובהתאם לכך מתקבלות המלצות לגבי העוצמה המותרת. בארץ המשרד להגנת הסביבה הוא הגורם שמטפל ועוקב אחרי הנושא, פוקח עין ושומר שאין חריגות. החשש העיקרי הוא מפני סכנה בריאותית ומחלות שונות, וכאשר מדובר בילדים החשש אף מתחזק. הגישה המקובלת כיום בעולם היא להיזהר ככל הניתן מפני קרינה. ניתן לעשות זאת על ידי בדיקת קרינה בייתית, מיגון מפני קרינה, רכישת מכשירים חשמליים שפולטים כמה שפחות קרינה, ועוד.

כל אחד יכול
בניגוד לדעה הרווחת, כל אחד יכול לפעול כדי להפחית את הקרינה בסביבת מגוריו, בדיקת קרינה בייתית היא התחלה מצוינת. ניתן להזמין חברה מקצועית שתגיע אליכם הביתה, תמצא את מקורות הקרינה, תמדוד את עוצמתה ובהתאם לתוצאות תמליץ לכם על מיגון מתאים. בהקשר זה כדאי לדעת שמקורות הקרינה בבית יכולים להיות שונים ומגוונים: ארון חשמל, שקעים, כבלים וחוטי חשמל, ראוטר אלחוטי, חימום תת רצפתי, מכשירי חשמל כמו מיקרוגל וטלוויזיה, מקור חיצוני כדוגמת אנטנה על הגג שלכם או על גג בניין סמוך, ועוד. בדיקת קרינה בייתית תבחן את כל אלה ותוודא שאינם מאיימים על בריאותכם.

בכל זמן ובכל מקום
אם התקינו לידכם אנטנה, עמוד או שנאי חדשים ואתם חוששים מפני הקרינה שיתכן ומגיעה עד אליכם רצוי להזמין בדיקת קרינה בייתית ולוודא שהעוצמה בבית אינה מסוכנת. יחד עם זאת, רצוי להזמין בדיקה גם אם אינכם רואים בעיה לנגד עיניכם או מקור בולט וספציפי. בנוסף, רצוי להזמין בדיקת קרינה בייתית בכל תקופה, ותמיד להמשיך ולהישאר עם יד על הדופק.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article36383.aspx