מידע על תהליך ההוצאה לאור
נכתב על ידי: shlomo websem
תאריך: 13/02/13

אתם הצלחת אחרי מאמצים לכתוב ספר כעת עליכם למצוא דרך להוציא אותו לאור.

הוצאות ספרים הם עסק כלכלי לכל דבר ולכן רוב הפונים אליהן נענים בשלילה. תמיד יש עדיפות לסופרים וותיקים שהוכיחו את עצמם בעבר, במכירות של הרבה עותקים.

כיום יש באפשרותכם לפנות לפתרון של הוצאה עצמית במחיר מוזל, שגם כוללת חשיפה של הספר המודפס ב- 145 חנויות הספרים של רשת הספרים המובילה בישראל.


השלבים של הוצאה עצמית של ספר לאור

ישנם שלושה שלבים עיקריים שהראשון שבהם הוא שיחת הכרות, משלוח כתב יד וקבלת הצעת מחיר להוצאתו לאור ושיווקו, חתימת חוזה.

השלב השני הוא עריכה לשונית, עריכה ספרותית אם נדרשת, הגהות, עימוד ועיצוב כריכה, הדפסת הספר.

במידה ומחליטים להוציא גרסה אלקטרונית של הספר מתבצע קידוד והצפנה של העותק האלקטרוני.

בשלב השלישי יוצג הספר המודפס במשך שנה שלמה ברשת חנויות הספרים המובילה בישראל שיש לה 145 סניפים ברחבי הארץ.

הוצאה עצמית מאפשרת  לערוך השקה לספר באחת מחנויות רשת הספרים. יש אפשרות להשתתף במבצעי הרשת לפי בחירת המחבר. הוצאה עצמית  מאפשרת שזכויות היוצרים נשארות אצלכם ואתם מקבלים מחצית מהתמלוגים של כל ספר מודפס שנמכר.


אם קבלתם תשובה שלילית  בעבר מהוצאות הספרים כדאי שתדעו שאתם לא לבד, ישנם סופרים מצליחים שנדחו פעמים רבות על ידי הוצאות ספרים.

למשל סופרים כמו פנחס שדה הישראלי, ג'יימס ג'ויס האירי ורודיארד קיפלינג האנגלי חוו דחיות רבות ממוציאים לאור אבל בסופו של דבר הצליחו להפוך לסופרים חשובים ומצליחים.

לסיום הנושא

אם זה ספר שיש לו פוטנציאל להצליח כלכלית, מוטב יהיה אם תשמרו את זכויות היוצרים בידיכם ולא תעבירו אותם למישהו אחר. היות שזכויות יוצרים של יצירה ספרותית הן בתוקף במשך תקופה של שבעים שנה לאחר מותו של המחבר. לכן ספר אשר יוצא לאור ומצליח מבחינה כלכלית מסוגל להכניס לכם וליורשיכם רווחים משמעותיים לאורך תקופה של שנים רבות.

חשוב לזכור שאסור להתייאש כשנכשלים בניסיון להוציא לאור ספר דרך הוצאת ספרים מסחרית מפני שמבחינה סטטיסטית הסיכויים להצליח בכך הם נמוכים מאוד. לכן כדאי לחשוב על הרעיון של הוצאה עצמית במיוחד אם היא מאפשרת חשיפה גדולה של הספר שלכם במספר גדול של חנויות ספרים, דבר שמגדיל משמעותית את סיכויי הספר שלכם להצליח מבחינה כלכלית. כאשר הצלחה כלכלית של ספר ראשון תסלול בפניכם את הדרך להוצאתם לאור של ספרים נוספים. 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article36411.aspx