הקמת גינות
נכתב על ידי: אסף יהלומי
תאריך: 24/03/13

קניתם בית חדש? רוצים להקים קגינה חדשה לנוי ולמשחק? זה הזמן לחשוב איך מקימים גינה מאפס בהתאם לתנאי השטח והמקום כדי להינות מגינה מושלמת. לא חייבים להשקיע הון תופעות בזה, מספיק שיש לכם זמן, חזון ואנשי מקצוע מתאימים.

כאשר מדברים על הקמת גינות מאפס, מדברים על תכנון כבר בשלב הראשוני של הבית, קרי בעת רכישת המגרש וההחלטה איזה חלק מהמגרש יתפוס המבנה ואיזה חלק תתפוס הגינה. במידה ואנחנו מדברים על בית קיים אזי שעלינו לוודא שאנחנו מחלקים את השטח בצורה נכונה ומפנים לגינה אזור מספיק גדול כדי לצמוח.

מיותר לציין שזו יכולה להיות גינה קטנה אך איכותית וצבעונית, זו יכולה להיות גינה על הגג או במרפסת, עם תבלינים וצמחים שונים , זאת לא חייבת להיות גינה עם מדשאות ענק , צמחים טורפים ועצים נישאים לגובה...

בשלב השני עלינו לחשוב כמה אנחנו מעוניינים להשקיע בגינה מבחינה כספית ומבחינת זמן. זה מהותי מאחר ואנחנו נזדקק לכך במהלך כל הזמן שנתגורר במקום. אם לא נעשה את החישוב בצורה נכונה או לכאורה ניקח על עצמנו תחזוקה של גינה כבדה, אנחנו עלולים להזניח אותה וחבל.

לכן עלינו לקחת בחשבון מה בדיוק אנחנו רוצים לעשות בגינה ועד כמה אנחנו מסוגלים להשקיע בה. קחו בחשבון שאת החלק הארעי של תחזוקת הגינה יבצעו עבורנו גננים מקצועים שיהיו אחראים עליה , זו בהנחה ונעדיף אנשי מקצוע על פני תחזוקה עצמית.

בשלב השלישי עלינו להחליט למה תשרת אותנו הגינה, האם היא תהיה גינת נוי, גינה לגידול או גינה לצורך מנוחה, במילים אחרות גינה בה נוכל לאכול ארוחות ערב ולשחק עם הילדים והנכדים. זה מהותי מבחינת תחזוקת הגינה והן מבחינת עלויות ההשקעה.

זה פחות מהותי מבחינת המראה, כי בסופו של דבר השקעה נכונה בגינה תאפשר לנו למצוא מאפיינים של עיצוב גינות שמתאימות למבנה שלנו בכל תנאי ובכל מצב.

בשורה התחתונה,  עלינו לשאול את עצמנו כמה נרצה שהגינה תשרת אותנו וכמה אנחנו נשרת אותה. אם אנחנו נדע לתכנן אותה כראוי ולטפל בה כנדרש, היא תשרת אותנו נפלאה יותר זמן ויותר קשה...


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article37170.aspx