סוללות תחליפיות למחשב נייד
נכתב על ידי: ליאת ראובן
תאריך: 17/04/13

כל מחשב נייד זקוק לסוללה. רכישת סוללות תחליפיות למחשב נייד עולה על הפרק כאשר הסוללה הקיימת כבר לא מתפקדת כראוי או כאשר יש צורך בסוללות נוספות. סוללה נוספת למחשב תאפשר עבודה ממושכת ללא חיבור למקור כוח חיצוני. הסוללות התחליפיות שנמכרות כיום מתחלקות לשתי קבוצות : סוללות מקוריות וסוללות תחליפיות כלליות שמתאימות לכמה סוגי מחשבים.

איך בוחרים סוללה חדשה למחשב?

הסיבה בשלה החלטתם לרכוש סוללה חדשה למחשב אינה רלוונטית. כאשר רוכשים אביזר חדש למחשב יש לבחון את התאמתו לסוג המחשב ומערכת ההפעלה. ללא התאמה מלאה לא תוכלו ליהנות מתפוקה מלאה, ייתכן גם כי לא תוכלו להפעיל את המוצר כלל. ההתאמה ואיכות המוצר חשובים לאין שיער. אל תמהרו לרכוש סוללות תחליפיות במחירים זולים בצורה חשובה. הקפידו לבחון את איכות המוצר וטיב היצרן. סוללות תחליפיות למחשב נייד מאיכות גבוהה מאוד נמכרות בישראל, צריך רק לדעת לפנות אל הספקים המתאימים ולזהות אותן.

איך מבדילים בין סוללה מקורית ותחליפית?

על גבי סוללות מקוריות של היצרן תוכלו תמיד למצוא את לוגו החברה. פרט לכך, חפשו הצהרה מפורשת כי מדובר בסוללה מקורית. כאשר לא כתוב במפורש כי מדובר בסוללה מקורית, ככל הנראה שמדובר בסוללה תחליפית. סוללה מקורית היא סוללה זהה לזו שרכשתם יחד עם המחשב הנייד במעמד הקנייה. יש הטוענים כי היא גם האיכותית ביותר והטובה ביותר בעבור המחשב. אל מולם ישנם לא מעט אנשי מקצוע הטוענים כי סוללות תחליפיות למחשב נייד אינן נופלות באיכותן מהסוללות המקוריות.

מה אפשר לעשות עם הסוללה הישנה?

מחזור סוללות מכל סוג חיוני לשמירה על איכות הסביבה. הסוללות מכילות חומרים מסוכנים שמחלחלים את מי התהום ומזהמים אותם. בכדי למנוע נזקים לסביבה חשוב להשליך אותן רק בפחים מיוחדים או למסור אותן למחזור. בחנויות למכירת סוללות ואביזרים למחשבים ניתן יהיה למסור סוללות ישנות למטרת מחזור. אחת לחודש או מספר חודשים מועברות הסוללות שמצטברות אל אתרים לסילוק פסולת רעילה.

שימוש ראשוני בסוללת מחשב חדשה

לא ניתן להשתמש בסוללה החדשה מיד עם פתיחת האריזה. תחילה יהיה עליכם להטעין את הסוללה במלואה. תהליך הכנת הסוללה לשימוש ראשוני דורש טעינה של מספר שעות. אין להשתמש בסוללה לפני השלמת תהליך הטעינה במלואו. נדגיש כי ישנם מקרים בהם הסוללה החדשה זקוקה לכמה טעינות ושימושים עד השגת תפוקה מקסימלית. חשוב לזכור כי גם במקרים בהם הנורה מעידה על טעינה מלאה לאחר 15 דקות בלבד, יש להמשיך בתהליך הטעינה.

הוראות שימוש ראשוניות מצורפות לכל מוצר על ידי היצרן. בכדי ליהנות מאחריות על המוצר חשוב לעקוב אחר הוראות השימוש בקפידה. פרט לכך, נמליץ גם שלא להפיל את הסוללה, להגן עליה מפני רטיבות או סביבה חמה ולעשות כל מאמץ למנוע קצרים חשמליים. כאשר ישנה הפסקת חשמל בבית או סופת ברקים כדאי לנתק את המחשב משקע החשמל.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article37550.aspx