ליצנות רפואית- מכישרון טבעי למקצוע מבוקש
נכתב על ידי: יובל אלביכטמן
תאריך: 12/05/13

מאז ומעולם היה אמיר ליצן הכיתה. הוא היה הילד המצחיק ביותר בבית הספר היסודי, בחטיבה ובתיכון. גם בצבא הכירו אותו כבחור מצחיק אשר יודע כיצד ליצור אווירה חיובית וכיצד להפיג את המתח. נוסף על חוש ההומור המפותח שלו, היה לאמיר רצון לעשות טוב לכולם. הוא תמיד ניסה לשמח את חבריו ולגרום לאנשים אשר שהו מסביבו לחייך ולחוש טוב עם עצמם. מכיוון שהיה כזה מטבעו, הציעו לו הוריו ללכת ללמוד ליצנות רפואית. לאחר שבירר אמיר היכן ניתן ללמוד את הלימודים הללו, הוא בחר ללמוד במכללה ירוקה ובעלת אווירה כפרית. המכללה אפשרה לסטודנטים ללמוד בכיתות קטנות אשר לא הכילו מעל ל- 20 איש לכיתה והמורים היו אנשי מקצוע מצויינים ובעלי ניסיון רב.

ליצנות רפואית-  מסביב לצחוק

התוכנית הייתה מיועדת עבור אנשי המקצועות השונים אשר היו מעוניינים לשפר את התקשורת הבינאישית שלהם . כמו כן ,נרשמו לתוכנית סטודנטים אשר רצו להיות ליצנים רפואיים.

במסגרת תוכנית הלימודים, למד אמיר על ליצנות רפואית, המודל הבסיסי, ההבדלים בין המודל האירופאי והמודל האמריקאי, מאפייני הקהל הישראלי, צרכי הקהל הישראלי, התיאטרון ככלי ביטוי, הליצן וזהותו, שימוש בקסמים, בלונים, הומור ועוד. נוסף על כך, ביצע אמיר עבודה מעשית בשטח וקיבל הנחייה מאנשי מקצוע מנוסים. התוכנית ארכה כ- 160 שעות ו- 80 שעות מתוכן הוקדשו לצורך עבודה מעשית כסטאג' במוסדות רפואיים חיצוניים. קורס ליצנות רפואית פתח בפני אמיר דלת אל עולם של צחוק, קבלה, עזרה והרבה רגש.

לא עבר הרבה זמן וחברו הטוב ביותר של אמיר החליט גם הוא להירשם ללימודים. חברו, איתי החליט להירשם אל לימודי פסיכותרפיה. לימודים אלו התבססו על מודל טיפולי אשר שייך אל הפילוסופיה ההוליסטית. כמוה, הכירו הלימודים בקשר הבלתי נפרד בין הגוף והנפש. המודל הטיפולי התמקד בגוף הפיזי וברבדים הרגשיים, הפסיכולוגיים, האנרגטיים והרוחניים.

יחד, רכשו אמיר ואיתי את השכלתם במסלולי הרפואה המשלימה ולאחר סיום הלימודים השתלב כל אחד מהם בשוק העבודה. היה להם קל למצוא עבודה מכיוון שהמטפלים במקצועות הרפואה המשלימה הינם מבוקשים בשוק והרבה מקומות זקוקים למטפלים מוסמכים ומקצועיים.

במידה וגם אתם מעוניינים לקבל מידע לגבי ליצנות רפואית, פסיכותרפיה, לימודי רכיבה טיפולית, לימודי פרחי באך, לימודי דמיון מודרך ועוד, תוכלו ליצור קשר באמצעות הטלפון. נוסף על כך, תוכלו למלא את הפרטים שלכם בטופס יצירת הקשר ונציג מטעם המכללה יחזור אליכם בהקדם האפשרי. במידה ואתם חשים מבולבלים ואינכם יודעים כיצד לבחור בין מגוון מסלולי הלימוד, תוכלו לקבוע לעצמכם פגישת ייעוץ. הפגישה היא איננה פגישת מכירה והיא תאפשר לכם לקבל את כל המידע לגבי הקורסים השונים. בצורה זו תוכלו לבחור במסלול המתאים ביותר עבורכם.


 
אודות המחבר

מכללת כרכור /ספיריט

מומחים לשיקום באמצעות רפואה אלטרנטיבית ורפואה משלימה.

ע"י יובל אלביכטמן

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article37942.aspx