טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
נכתב על ידי: אירה פינסקר
תאריך: 20/05/13

טויוטה יאריס   היא אחד הדגמים המבוקשים של החברה היפנית, המייצגת אותה בקטגוריה של מכוניות זעירות, או סופרמיני. בדומה לדגמים אחרים של המותג, גם טויוטה יאריס מתחדשת מדי כ- 6 שנים. ננסה לבחון מהם השינויים העיקריים שבדגם החדש לעומת הישן.

המידות הכלליות של הטויוטה החדשה גדלו מעט בהשוואה לקודמתה. מידת האורך גדלה ב- 10 ס"מ, ומידת הרוחב (בסיס הגלגלים) – ב- 5 ס"מ.  מידותיה הכלליות של טויוטה יאריס החדשה הגיעו, לפיכך לאורך של 388.5 ס"מ ורוחב של 251 ס"מ. חשוב לציין כי שינוי זה בגודל המכונית לא הביא להגדלה בצריכה בדלק. להפך הוא הנכון: על פי נתוני היצרן, צריכת הדלק הממוצעת היא 18.9 ק"מ לליטר בנזין אחד, כאשר מדובר במנוע של 1.3 ליטר ו-100 כוחות סוס. בגרסה ההיברידית, אשר נחשבת לחסכונית במיוחד, צריכת הדלק על פי נתוני היצרן היא 27 ק"מ לליטר.

הדור השלישי של טויוטה יאריס שונה מקודמו בעיקר בתיבת הילוכים אוטומטית רציפה, אשר באה להחליף את התיבה הרובוטית, וניתן לצפות שמרבית הנהגים ייהנו משינוי זה. תא הנוסעים מאובזר במערכת מולטימדיה מקורית, ומידותיו מאפשרות ישיבה נוחה ומרווחת.

טויוטה יאריס החדשה מאופיינת בתגובה מהירה לתנועות ההגה הקלות ביותר, מה שגורם לעתים לתחושה של חוסר בטחון. הנהג מרגיש לעתים מנותק מהתנועה וזה עשוי לפגוע בתחושת הבטחון שלו. ביצועי חטיבת המנוע הם טובים, במיוחד בנסיעה מחוץ לעיר. המנוע שקט יחסית בתנועה מישורית וללא מאמץ מיוחד, אך בזינוקים, למשל, הוא רועש מאוד. מבחינה עיצובית, מדובר במכונית נעימה לעין, אך לא בבשורה בעולם העיצוב. המכונית נראית רגילה למדי.

לסיכום, טויוטה יאריס החדשה אינה נחשבת לפריצת דרך בשוק המכוניות הזעירות. יחד עם זאת, מפתחיה הצליחו לתקן מספר טעויות שהיו בדגם הקודם, ולהגיע ליחס עלות תועלת טוב יותר. החלפת התיבה הרובוטית הלא נוחה בתיבת הילוכים אוטומטית רציפה, הגדלת המידות לקבלת תא נוסעים מרווח ונוח, נתוני צריכת דלק טובים ומחיר נמוך יותר ביחס לדגם הקודם  הופכים את טויוטה יאריס דור שלישי למכונית איכותית ונוחה, המיועדת ללקוח הטיפוסי של טויוטה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article38066.aspx