יום גיבוש לעובדים
נכתב על ידי: מיקי עטיה
תאריך: 22/05/13

מי הם העובדים של הארגון?

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת ימי כיף לעובדים, הוא העובדים עצמם. האם מרבית העובדים צעירים או מבוגרים? האם למרביתם יש ילדים או שמרביתם רווקים? ככל שיום הכיף יתאים יותר לאופי העובדים, כך הם יוכלו להפיק ממנו יותר והארגון יוכל להרוויח מהם יותר. לדוגמא, עובדים צעירים משתעממים בקלות, לכן, יעדיפו ימי כיף פעילים יותר, כמו טיולים, מסיבות, פעילויות ספורטיביות, סדנאות אתגריות, שיספקו להם כיף ועניין. לעומת זאת, עובדים מבוגרים יותר או בעלי משפחות, יעדיפו ימי כיף רגועים ומפנקים, כמו ימי ספא או ארוחה טובה על שפת הים, והעיקר שיספקו להם מנוחה.

מפיקי אירועים הם בעלי קשרים, ניסיון וידע בתחום, ובכך יכולים להשיג כמעט כל מטרה וכמעט בכל תקציב. לכן, לאחר שבחנתם את המטרות המרכזיות שלכם, הכרתם את העובדים שלכם ויש לכם כיוון, מומלץ להתייעץ ולבקש הצעות מחיר מ – 3 חברות הפקה מרכזיות. את ההצעות מומלץ להשוות ולבחון מהי ההצעה המשתלמת ביותר.

מהן המטרות המרכזיות?

כל ארגון מתמודד עם מצבים שונים במהלך השנה, ויום כיף יכול לספק מענה נרחב לצרכים שונים. בכדי ליצור ימי כיף או ערבי גיבוש לעובדים שימלאו את הצרכים ויפיקו את המטרות, עליכם קודם כל להבין מהם אותם צרכים ומטרות. לדוגמא, אם בשנה האחרונה הארגון עבר קשיים כלכליים ובעקבות זאת פיטורים רבים, המטרה המרכזית של יום הכיף תהיה עידוד המוטיבציה ומצב הרוח החיובי של העובדים. לעומת זאת, אם בשנה האחרונה היו תקופות רבות לחץ שדרשו מהעובדים שעות רבות של עבודה, המטרות המרכזיות תהיינה שחרור לחצים, סיפוק כוחות חדשים לעובדים והבעת הערכה.

איך בוחרים יום כיף לעובדים?

חברות רבות נוהגות להוציא את עובדיהן אל יום כיף, לפחות פעם בשנה. יום כיף מאפשר לעובדים להתאוורר משגרת העבודה, ליצור קשרים פנים ארגוניים, להתחבר ולהרגיש שייכות לארגון, ליהנות, לשחרר לחצים ובעיקר, להרגיש מוערכים על עבודתם. יום כיף הוא בהחלט יום חשוב, כמו כל יום עבודה, אך איך בוחרים יום כיף? האפשרויות הקיימות מגוונות ביותר, ובכדי לבחור יום כיף שיתאים וישרת את מטרות החברה, עליכם לקחת בחשבון שלושה פרמטרים מרכזיים.


 
אודות המחבר

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article38094.aspx