הורוסקופ כעיקרון ישים
נכתב על ידי: יוסי בוזגלו
תאריך: 06/06/13

מקורה של האסטרולוגיה מגיע אלפי שנים אחורה עד בבל העתיקה. עיקרה של תורה זו הוא חיזוי עתידו של האדם באמצעות הכוכבים. אחד הכלים המרכזיים של האסטרולוגיה הוא ההורוסקופ.

הורוסקופ הוא מפה אסטרולוגית המתארת את מיקומם היחסי (זוויות רגישות) של השמש, הירח והפלנטות ברגע מסוים (למשל לידתו או מותו של אדם). המילה הורוסקופ פירושה ביוונית "מבט על השעות". בשימוש יומיומי המילה מתייחסת לפרשנות מסוימת של איש מקצוע (אסטרולוג) למפה, שכן שיטת הפרשנות מאפשרת מקום לדעות שונות.

בניית הורוסקופ מחייבת קודם כל התמקדות בשעה ומיקום האדם המבקש את ההורוסקופ. אחד הרגעים המשמעותיים בחיי אדם הוא רגע לידתו וזה אחר מהמקומות בהם האסטרולוגיה מתמקדת. כשאדם מגיע לאסטרולוג הוא נותן לו את תאריך ושעת לידתו וכן את מקום הולדתו. אלה הנתונים הבסיסיים הדרושים על מנת להרכיב את מפת גרמי השמיים כפי שהצטיירה ביום ומקום הולדתו של האיש. האסטרולוג הבונה את ההורוסקופ מתייעץ עם טבלאות שונות כדי לבנות מפה אסטרולוגית של השמיים ברגע הנתון ובמקום הנתון.

מכאן, על פי התורה, ניתן לראות את כל מהלך חייו של האדם.

ההורוסקופ של אדם משמש גם כאפיון לכוח המניע אותו ואת מהלך חייו. האינטראקציה בין כוח זה לבין מפת הכוכבים הנתונה בכל רגע יכולה ללמד הרבה על מה שאנו נוהגים לכנות "מזל" וזה הבסיס לבניית הורוסקופ שבועי ואף הורוסקופ יומי שהם בבחינה של נתוני הלידה של אדם אל מול נתוני ההווה או העתיד הקרוב.

בתים, או מזלות הם גם כן אלמנטים חשובים באסטרולוגיה. קיימים 12 בתים שכל אחד מהם מייצג תחום אחר בחיינו. אלה הם המזלות המוכרים לנו והם מתחלקים בתורם לארבעה יסודות.

1. מזלות האש – טלה, אריה, קשת

2. מזלות האוויר – תאומים מאזניים דלי

3. מזלות המים – סרטן, עקרב, דגים

4. מזלות האדמה – בתולה, גדי, שור

התאמה נוספת שמתאפשרת היא לא רק בין רגע לידתו של אדם לרגע מכוננים אחרים אלא גם אפיון האדם על פי ההורוסקופ שלו והשוואת אפיון זה לאפיוניהם של אנשים אחרים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article38322.aspx