השוואת מחירי מתנות לעובדים
נכתב על ידי: מיכל ז
תאריך: 14/07/13

נהוג כיום לחלק מתנות לעובדי החברה בתקופת החגים ואף באירועים שונים כגון ימי הולדת, שמחות, צ'ופר בעבור הישגים בעבודה ועוד. צ'ופרים אלו יכולים להיות כבונוס כספי במשכורת החודשית או כשוברי מתנה לארוחת בוקר, כרטיסים לסרט בקולנוע, בקבוק יין ושוקולדים ועוד. מתנות נוספות שניתן לחלק הן מתנות ללקוחות אשר בדרך כלל יהיו צנועות יותר כגון חמסה למזל, מחזיקי מפתחות ועוד. כמובן שישנם חגים מרכזיים אשר בהם מקבלים העובדים מתנות ובשאר החגים לא. אך בחברות ממשלתיות או בעלות תקציבים, מקבלים עובדי החברה מתנות בכל חג או אירוע מיוחד. כמובן שיש חברות אחרות אשר מספקות את אותן מתנות או תווי קנייה והן יוצאות בשלל מבצעים על מנת למשוך את בעלי העסקים אליהם.

כיום, אותם בעלי חברות יודעים שיש חברות רבות אשר מציעות שלל מתנות ותווי קנייה לעובדי חברה ולכן הם יכולים לבקש הצעות מחיר מהחברות השונות ולהחליט היכן הכי משתלם. כל חברה רוצה בלעדיות ומוכנה לספק הנחות משמעותיות לחברות שונות על מנת להבטיח את נאמנותם ורכישתם רק דרכם, בין אם מדובר בתווי קנייה או מתנות לחגים ואירועים שונים. לא תמיד יסכימו אותן חברות לבלעדיות שכזאת ויעדיפו לגוון ולרכוש מוצרים מחברות שונות בהתאם למחירים המוצעים ולמוצרים. לדוגמה, חברה מסוימת תקנה תווי קנייה מחברה ראשונה ולאחר מכן תקנה מתנות לראש השנה מחברה שנייה ובכך תשמר על זכותה לשנות את דעתה ולחפש כל פעם אחר מוצר איכותי אחר ולקבל הצעות מחיר שונות מבלי להתחייב לחברה זו או אחרת ולבצע את כל הרכישות מספק אחד.

מקרים אלו מתבררים כטעות במיוחד כאשר מדובר בסחורה שלא איכותית ואז אותה חברה בעצם מחויבת לעבוד עם חברה אחרת אשר אינה עונה על הציפיות ומאכזבת מבחינת איכות המוצר. כמובן שאם מדובר בחברה טובה ואיכותית המספקת שירות טוב ומוצרים טובים ואף מוכנה לספק את אותם מוצרים במחירים נמוכים, הרי שהעסקה משתלמת אך חשוב לשמור בכל זאת על הזכות לצאת מהמחויבות במידה ומשהו לא מתאים כיוון שהתחלופה בשוק היא גדולה ותמיד נוכל למצוא משהו יותר טוב, איכותי וזול.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article38814.aspx