הדרכות הורים זה לא בושה
נכתב על ידי: שירה ט
תאריך: 01/08/13

הדרכות הורים זה לא בושה

לאחר לידת ילד נדרשים ההורים לצלול לתפקיד חדש, קשה ומאתגר שלא למדו אותו מעולם. הדרכות הורים יכולות לעזור בכך, ולסייע לצלוח בשלום את הדרך הארוכה בכל אחד משלבי גידול הילדים  בהווה או בעתיד. כיום יותר מתמיד הופכות ההדרכות למקובלות, וניתן לומר שרובנו מבינים את הצורך בהן. אם בעבר נתפסו הדרכות הורים למיניהן כסוג של בושה, או כהודאה בכך שאיננו הורים מוצלחים מספיק, כיום הורים רבים מבינים שזו לא בושה לבקש עזרה, ושארגז כלים מוצלח הוא חשוב ושימושי גם עבור הורים טובים ומנוסים.

עם הביקוש הרב להדרכות עבור הורים, החלו לצוץ עוד ועוד מקומות, מרכזים ובעלי מקצוע בתחום זה. כיום הורים שרוצים לעבור הדרכה יכולים לבחור אותה מבין מגוון מאוד גדול של אפשרויות, וודאי לא יצטרכו להרחיק לכת לשם כך, ופשוט יוכלו למוצא אותה קרוב לביתם. הדרכות הורים כה נפוצות ומקובלות שלעיתים הן מועברות כסדנאות שבהן משתתפים מספר חברים. אנשים למדו להכיר את חשיבותן וגם אם אין בעיה ספציפית שמולה הם עומדים הם שמחים לקבל כלים ועצות ממומחה מקצועי בעל ניסיון.

אולם, ישנם גם מקרים בהם קיימת בעיה ספציפית וקשה, ובמקרים כאלה כדאי לבצע הדרכה יסודית, כמובן אצל פסיכולוג בעל תעודות והכשרה ספציפית בתחום זה. כך למשל במקרים של איבוד התקשורת מול נער מתבגר, או במקרים של גירושין שפוגעים במערכת היחסים עם הילדים. במקרים מעין אלה הדרכות הורים יכולות להציל את המצב, ולעזור למנוע הידרדרות נוספת שבסופה נקודת האל חזור.

בבואכם לבחור הדרכות הורים תוכלו לפנות אל גורם מתווך מקצועי שיעזור לכם למצוא בדיוק את ההדרכה לה אתם זקוקים. כמובן שהמחיר פעמים רבות משחק תפקיד חשוב, אך חשוב לזכור שהדרכה כזו אינכם מתכוונים לעבור בכל יום, ולכן כדאי לקחת את מכלול השיקולים בחשבון, כמו איזה אישיות טיפולית עומדת מאחורי ההדרכה, מהי שיטת ההדרכה, כמה מפגשים מתוכננים ועוד. כדאי לזכור שבסופו של דבר סוג ההדרכה שתעברו יכולה להשפיע על מידת ההצלחה, ולכן רצוי לבחור אותה בקפידה ובסבלנות.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article39137.aspx