פסיכולוגים מומלצים באזור מסוים- לא בהכרח מה שחשבתם
נכתב על ידי: שירה ט
תאריך: 01/08/13

פסיכולוגים מומלצים באזור מסוים- לא בהכרח מה שחשבתם

חיפוש פסיכולוגים מומלצים זוהי משימה שדורשת מחשבה על לא מעט פרמטרים, כמו מומחיות הפסיכולוג, הניסיון והוותק שלו, הכימיה אתו והמחיר. ואם כל זה לא מספיק, אז מעבר לכל אלה, אחד השיקולים שיש לרוב האנשים הוא האזור. כלומר, אנשים מחפשים פסיכולוגים מומלצים דווקא באזור המגורים שלהם. הסיבה לכך היא כמובן שיש לקחת בחשבון את העובדה שיהיו לא מעט מפגשים שתצטרכו להגיע אליהם, וככל שהקליניקה יותר רחוקה כך המאמץ יהיה יותר גדול והדרך תהיה יותר מתישה ומסורבלת. האומנם?

לא בהכרח. בבואכם לברר על פסיכולוגים מומלצים, כדאי לשמוע גם על ההמלצות שאינן בקרבת מקום מגוריכם. ראשית לא כל טיפול פסיכולוגי דורש מפגשים רבים, וגם אם אכן יהיו מפגשים רבים הם לא בהכרח יהיו תכופים ובתדירות צפופה. וודאי תסכימו שלעיתים כדאי להשקיע תקופה מסוימת בנסיעות ארוכות אם מקבלים תמורה שלה אתם זקוקים. כמובן שהדבר תלוי בסוג הטיפול ובכם. כך למשל, אם מדובר בטיפול משפחתי שאליו כל המשפחה צריכה להגיע, יתכן שנסיעה תהיה בלתי אפשרית ואף מסובכת מבחינה לוגיסטית.

שנית, לא בכל יום אתם בוחרים פסיכולוג, ומשום כך כדאי לשמוע על כלל האפשרויות העומדות לפניכם ולא לפסול דבר על הסף. בסופו של דבר תעשו אתם את השיקול, אך לשמוע ולברר תמיד כדאי. כך למשל נניח שאתם מחפשים פסיכולוגים מומלצים בתחום הזוגי, ויש פסיכולוג מומחה באזור מרוחק שיתכן שהוא מתאים לכם בדיוק וביכולתו לעזור לכם לעבור משבר, האם לא כדאי לפחות לשמוע פרטים עליו?!

אם בכל זאת אתם נעולים על אזור מסוים, כדאי לדעת שהתעריפים משתנים מאזור לאזור, ויתכן אזור שיהיה יקר יותר מאחרים. אם לא התמזל מזלכם והאזור שלכם נחשב יקר, יתכן שגם מבחינה תקציבית עדיף לכם להשקיע בנסיעה. בנוסף, אם אתם מחפשים פסיכולוגים מומלצים דווקא באזור שלכם, רצוי לנצל זאת לטובתכם, ולשאול ידידים, שכנים וקרובים האם הם מכירים ויכולים לעזור לכם למצוא את האחד. כמובן שלא צריך לסמוך רק על מה שאומרים לכם, ובכל מקרה כדאי לקבוע פגישה מקדימה שתעזור לכם להחליט.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article39139.aspx