חקירות
נכתב על ידי: totach kidum
תאריך: 04/08/13

כיום, השוק הוא מאוד תחרותי. לתחרות זו יש יתרון עצום ללקוח, המקבל בעצם אפשרות בחירה בין חברות שונות. לעומת זאת, לבעלי העסקים התחרות לא כל כך טובה, שכן הלקוחות יכולים לבחור בכל חברה אחרת, ולא דווקא בשלהם. הלקוחות המתלבטים בין חברות מתחרות מבררים בדרך כלל ראשית את המחיר, ואח"כ את התועלות והאיכויות. כדי שהחברות השונות יוכלו לעמוד בתחרות ולמשוך אליהן לקוחות, הן אוספות מידע שיעזור להן לנצח בתחרות. מדובר למעשה במודיעין עסקי, המתבצע בעזרת חוקרים. החוקר בעצם יעזור לכם לאסוף נתונים על החברות המתחרות. המידע יעזור לכם לשנות מספר פעולות שיעזרו לכם "לנצח" את המתחרים. חברות רבות שוכרות חוקר לפי המיקום שלהן בעצם, למשל חוקר פרטי בצפון ומתחילות לעבוד.

למה בעצם כל כך חשוב לאסוף מידע מסוג זה? כשמתבצעים שינויים בשוק וחברות חדשות נכנסות לשוק, חשוב שתהיו מוכנים לשינוי. חברות חדשות יכולות "לגנוב" לכם לקוחות, ובעצם למוטט אתכם כלכלית. אם גם אתם רוצים לאסוף מידע על החברות המתחרות שלכם, תקבעו פגישה עם בעל מקצוע. אם אתם מאזור המרכז, תצרו קשר עם חוקר פרטי במרכז והוא יסביר לכם את התהליך. למעשה, איסוף המידע נעשה בעזרת מעקבים אחרי מה שקורה בתוך החברה. באמצעות מידע זה תוכלו להכיר את היריב, ללמוד את אופן הפעולה שלו ותבצעו פעולות עסקיות בהתאם. כמובן שלא תרצו לעבוד לפי מידע שגוי, כך פעולתכם להצלחה וללמידה תיכשל. תוודאו שאיסוף המידע מתבצע באופן המקצועי ביותר ושיעשה שימוש נכון במידע המתקבל. אם תעבדו מול בעל מקצוע מומחה, מנוסה ומיומן, אחד שיודע להשיג את המידע האיכותי ביותר (כמובן בדרכים חוקיות) ובאופן המהיר ביותר- אין סיבה שלא תצליחו להביס את המתחרים.

חשוב שתזכרו שבחיים יש הפתעות ושאתם צריכים להיות מוכנים כל הזמן! אם אתם מערבבים משפחה עם עסקים, תצפו לקשיים רבים. אם מדובר בעסק של בני זוג, סביר להניח שיהיו ריבים מידי פעם ופעם. ריבים בין בני הזוג יכולים לגרום לעסק להיות לא פעיל ואפילו מזיק מבחינה עסקית. אם ישנו חשד לבגידה בין בני הזוג, יכול להיות שמדובר בבגידה כפולה. בן זוג שיבגוד עם בעל עסק מתחרה, יכול להעביר מידע שיפגע בכם ובעסק שלכם. לעיתים חוקר הוא המוצא האחרון והנכון ביותר לנו.

אם אתם עובדים באשדוד ובחרתם לעבוד עם חוקר פרטי בדרום, תשימו לב שבחרתם בחוקר איכותי ביותר, לא תרצו לפגוע בעתיד החברה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article39165.aspx