דשא סינטטי לבריכות
נכתב על ידי: ליאת ראובן
תאריך: 12/09/13

המעבר לדשא סינטטי הינו מגמה שהלכה וגדלה בעשור האחרון בארץ בפיגור של כעשור אחרי מובילת החידושים הצרכניים, ארה"ב. הפופולאריות שלו נובעת בין היתר בגלל המגמה הירוקה ששטפה את העולם והעלתה את המודעות למוצרים ידידותיים לסביבה. דשא סינטטי מאפשר חסכון אדיר במים ולכן אך טבעי שצרכנים רבים בעלי גינות פרטיות  עברו לדשא סינטטי.

דשא סינטטי מיצר בטכנולוגיות חדישות המאפשרות לדשא להישמר לאורך שנים רבות כך שהיצרנים יכולים להעניק לצרכנים אחריות של שנים רבות מתוך ידיעה שהמוצר איכותי מספיק לעמוד בנדרש.

עיצוב נוף לבריכות מהווה אתגר משמעותי לארכיטקטים וקבלנים שכן משטחים העשויים מבטון או אספלט עלולים להוות סכנה למתרחצים היוצאים מהבריכה ועלולים לאבד את היציבות ולהחליק. האלטרנטיבה הברורה היא התקנת דשא אלא שטיפוח דשא טבעי בסביבה שבה דורכים עליו כל הזמן מסה רצינית של אנשים הוא כמעט בלתי אפשרי. הדריכה התכופה עליו לא מאפשר  את צמיחתו ובנוסף הכלור והחומרים הכימיים פוגעים בו כך שמה שמקבלים הוא דשא שאינו צומח ונפערים בו בורות ושקעים.

הפתרון מצוי בדשא סינטטי. טכנולוגיות חדשות מאפשרות ליצור דשא סינטטי עמיד שנראה טבעי ולא מצריך תחזוקה גבוהה. התקנת השא הסינטטי מהווה גם פתרון אקולוגי שמאפשר חסכון אדיר במים.

דשא סינטטי נחשב היום לפתרון האידיאלי לבריכות שחיה בין אם מדובר בבריכה בבית פרטי או בבריכות ציבוריות.

דשא סינטטי מותאם לסביבה של בריכה שכן הוא סופח נוזלים בקלות רבה. יכולת הניקוז שלו מסתכמת ב-60 ליטרים מים לדקה עבור כל מטר מרובע כך שניתן להתקין אותו ליד כל מאגר מים ולהבטיח שהמשטח יישאר יבש ונעים.

החיסכון בהתקנה מורגש לאורך זמן. אמנם ההתקנה הראשונית יקרה יותר מדשא טבעי אך בסופו של דבר מדובר בחסכון אדיר. כאשר מגלמים את תחזוקת הדשא הטבעי בעלות אז בחישוב פשוט מאוד בעל העסק יחזיר את ההשקעה הראשונית מהר מאוד.

בעלי בריכות שחיה, מועדוני ספורט ועוד השכילו להבין את הפוטנציאל האדיר לחסכון הטמון בפתרון דשא סינטטי לבריכות שחיה. מי שמואס בתחזוקה הגבוהה והתובענית של דשא מלאכותי ומעוניין לשמר מראה טבעי ויפה סביב הבריכה או מתקן המים עוברים לדשא סינטטי.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article39778.aspx