המשמעות של דיוור אלקטרוני במאה ה-21
נכתב על ידי: מיכאל רומנסקי
תאריך: 16/09/13

במידה רבה מחליף השימוש בדואר האלקטרוני את השימוש המסורתי בשירותי דואר רגילים. הדבר נובע ממאפייניו שכוללים נוחות, מהירות, זמינות מיידית, יכולת לקבל תגובה ומשוב מהירים ועוד. לצד השימוש בדואר האלקטרוני לקיום תקשורת בין אישית, ישנו גם צד נוסף שטומן בחובו תועלת של ממש וזוהי התועלת לעסקים. באמצעות שימוש נכון בכלים של דיוור אלקטרוני יכול כמעט כל בית עסק לשפר את ביצועיו ולהרוויח יותר.

פעילות בהיקף גדול

כאשר אנו מדברים על ניצול נכון של הדואר האלקטרוני לטובת הפעילות העסקית אנו מתכוונים לשימוש יעיל ומקצועי. האפשרות לשלוח מיילים באופן ידני, לתפוצה רחבה של לקוחות קיימים או לקוחות פוטנציאלים, איננה יעילה וזאת בלשון המעטה. הדרך הטובה יותר, במיוחד כאשר רוצים לפעול בהיקף גדול וכאשר לא רוצים לחשוב בקטן היא להשתמש בסוג של מערכת דיוור יעילה. השימוש במערכת זאת יכול להשיג שתי מטרות חשובות מאין כמוהן - שמירה על פלח שוק קיים וגם הגדלת נתח שוק.

שמירה על פלח שוק קיים

עובדה ידועה היא שהרבה יותר זול לשמר לקוחות קיימים מאשר למצוא לקוחות חדשים. לקוחות קיימים, כאלה שכבר מכירים את העסק, את השירותים שהוא מציע או המוצרים שהוא מספק, שמנהלים תקשורת עם העובדים או ההנהלה, אינם צריכים הרבה בשביל לשמור על נאמנותם. כל מה שצריך הוא להראות להם שהם חשובים לעסק ושהעסק מעוניין לספק להם מענה על הצרכים האישיים שלהם.

באמצעות שליחה של מיילים בהיקף גדול, במיוחד בשילוב של ניוזלטר בעל מראה מקצועי ואיכותי, ניתן לשמור על קשר עם לקוחות קיימים. בניגוד לשליחה של דיוור אישי באמצעות דואר רגיל, דיוור אלקטרוני בהיקף גדול עולה פחות וגם יעיל יותר. הוא מאפשר הזמנה של תגובה מידית, אפשרות לעבור לאתר הבית של העסק, יידוע על מבצעים והנחות, מתן של קופונים, והתייחסות לתאריכים בעלי חשיבות אישית ללקוח (כגון ימי הולדת, ימי נישואין, חגים ועוד).

הגדלת נתח שוק

מכיוון שמרבית העסקים אינם חפצים לקפוא על השמרים, מטרה עסקית חשובה היא חתירה להגדלת נתח שוק. גם בתחום זה, מערכת דיוור איכותית, שמבוצעת על ידי מקצוענים בתחומם, יכולה להוכיח את עצמה כפיתרון מצוין גם מבחינת היחס עלות - תועלת.

כאשר שולחים מיילים לרשימות תפוצה גדולה של לקוחות פוטנציאליים, אין ספק שמדובר על דרך זולה ונוחה לשיפור התוצאות העסקיות. לקוחות כגון אנשים שמתעניינים במוצר דומה, לקוחות שביקרו בעסק באופן חד פעמי, או גולשים שהשאירו פרטים לקבלת מידע באתר האינטרנט, יכולים להפוך בדרך זו ללקוחות נאמנים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article39805.aspx