דיווח שעות עבודה – מטבע עובר לסוחר
נכתב על ידי: גלי
תאריך: 29/09/13

בעלי עסקים רבים, שמחזורם העסקי מבוסס על פרויקטים ושעות עבודה, כושלים בהבנה כי שעות העבודה שלהם הם הנכס הסחיר שלהם, הם המוצר אותו הם מעמידים למכירה. כשרונם, הידע שעומד לרשותם, המקצועיות והנסיון שלהם חסרי ערך ללא תמחור שעות העבודה שלהם.

עובדה זו נזקפת לזכותם של בעלי מקצועות חופשיים כמו עורכי דין, אדריכלים, רואי חשבון וכ"ו, ועד לחברות ענק כמו חברות נדל"ניות, חברות ניהול פרויקטים וכ"ו. במקרה השני, עוד יותר מאשר במקרה הראשון, פרויקטים מבוססי שעות עשויים להוות חלק ניכר מרווחיותו של הארגון. לכן, דיווח שעות עבודה מדויק הופך לתהליך של ממש, ובהיעדר תהליך תקין ומפוקח, מה שנפגע ראשון הוא הרווח.

דיווח שעות עבודה מפוקח

פרויקטים גדולי ממדים, כמו פרויקט בניה, הם פרויקטים ששעות העבודה שבהם יכולים בקלות להגיע למספר בן שלוש ואף ארבע ספרות. הפתח לטעויות בפרויקטים כאלה הוא עצום, וטעויות בפרויקטים כאלה הן טעויות יקרות.

אז עידן האקסלים ודוחות השעות כבר מזמן חלף עבר לו, בוודאי שכמדברים על פרויקטים בסדר גודל כזה, שכוללים שעות עבודה רבות, כוח אדם גדול ויקר ופיקוח צמוד. דיווח שעות עבודה במקרים מהסוג הזה דורש תוכנה ייעודית שתדע להזרים דאטות של מנויים ושל פרויקטים רבים במקביל.

טעויות שמקורן בטעויות אנוש, היעדר אוריינטציה מסחרית, עומס רב, תחלופת עובדים ומנהלים, חוסר הבנה של חשיבות המעקב אחר שעות עבודה והרשימה עוד ארוכה ומגוונת. התוצאה, לעומת זאת, אחת היא: רווחיות הארגון נפגעת קשות מכל טעות כזו של דיווח שעות עבודה לא מהימן ולא מדויק.

מה נותנת תוכנת דיווח שעות עבודה שלא נותן כל דוח אקסל?

קודם כל, מעקב אוטומטי אחרי שעות עבודה של פונקציות שונות המעורבות בפרויקט. כשהמעקב הוא אוטומטי, אין מקום לטעויות. נסיוננו הוכיח כי האוטומטיות לבדה הקטינה את ההפסדים משמעותית, או על דרך החיוב – הגדילה את רווחיות הפרויקטים אחריהם בוצע מעקב.

דבר שני, מניעת שרשרת של תת תמחורים, המבוססים על העתקת התמחור מפרויקט אחד בעל דיווח שעות עבודה שגוי. נתונים שמגיעים אוטומטית מתוכנה שעוקבת אחר שעות העבודה על הפרויקט, מאפשרת לקחת החלטות מבוססות ולתמחר פרויקטים על בסיס דאטות מדויקות.

דבר שלישי, חסכון בזמן יקר המוקדש לעבודה מנהלתית מתישה שאף אחד לא אוהב לעשות, וכולם נוטים לדחות, עד שהתוצאה היא שכשכבר עושים אותה, נעזרים קצת בזכרון, הרבה בפתקים ואקסלים ומעט בנתונים מדויקים מהשטח בזמן אמת.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article39936.aspx