יורם קראוס – כללי זהירות בטיפוס הרים
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 20/10/13


יורם קראוס אומר שאין יותר מדי בכל מה שקשור בלימוד ושינון כללי בטיחות והתנהלות נכונה בטיפוס הרים ולמעשה צריך לקחת בחשבון שמדובר בספורט שאתם עלולים להפצע בו ולכן לוקחים את כל מרווחי הבטיחות האפשריים.

יורם קראוס: "נסו לצמצם את הסיכוי שלכם להפצע במהלך טיפוס וגם להעלות את הסיכוי שתפעלו נכון ברגע להתנהלות נכונה ושמירה על הכללים. חפשו את המדריך הכי מנוסה ומקצועי ללמוד ממנו וכך תוכלו להכין את עצמכם גם לטיפוס ההרים הבא, זכרו שהכלל הכי חשוב הוא לא לתת לשום דבר לגרום לכם לאבד את הריכוז לא בזמן ההדרכה ובטח לבטח לא בזמן הטיפוס".

עוד מוסיף יורם קראוס כי צריך לזכור שמדובר בעניינים של חיים ומוות ועד כמה שהדברים נשמעים טריוויאליים הקשיבו במלוא הריכוז להוראות, אל תתנו שיסיטו אתכם מהריכוז ואל תעסקו בדברים אחרים בזמן הדרכה לטיפוס הרים, מדובר בספורט בו נדרש את מירב הריכוז שלכם.

יורם קראוס: "העצה שאתה שומע עכשיו יכולה להציל את חייך בדרך לפסגה, זכרו תמיד וללא שום עיכובים להפעיל שיקול הדעת שלכם ובחנו תמיד את הדברים דרך העיניים שלכם". יורם קראוס מציין שאם יש ספק, אז אין ספק. לא יוצאים לדרך בלי כללים והוראות הבטיחות. זכרו שתמיד עדיף לעשות דברים נכון ממה שלעשות אותם בטיפשות ולאבד את החיים בגללם והחיים הם הרי הנכס הכי הכי חשוב שלנו.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article40137.aspx