יצירת אווירה בעזרת ריהוט לבתי קפה
נכתב על ידי: [email protected]
תאריך: 30/10/13

ידוע לכל, כל מקומות העבודה באשר הם, צריכים לבנות אווירה ייחודית ומזינה שיוצרת הזדהות עימה. האווירה ששוררת במקום חשובה משתי סיבות מהותיות. התובנה המקדימה לתופעה שרצוי לעשות סביבה מיוחדת, היא בעצם לצורך הקליינטים שלנו. כפי שהנכם מודעים, כמעט בכל מקום ותחום הסביבה רוויה בתחרותית. דבר זה חשוב עוד יותר כאשר מדובר אודות בתי קפה, מסעדות, פאבים וכדומה - לרוב אנחנו נתקל בתחרות חזקה מול חברות נוספות באותו נושא. הפתרון הטוב ביותר לכך - יהיה פשוט ליצור סביבה מיוחדת על ידי ריהוט לבתי קפה ייחודי, ושסביבה זו תהיה מתאימה לדרישות הקליינטים של המקום, ותהיה באיכות מקסימאלית, ועל ידי כך יתכן ותצליחו לעקוף את החברות המתחרות שלכם.

הגורם השנייה שבגינה רצוי אווירה ייחודית בבית העסק, היא בעצם עבור צוות העובדים במקום. ידוע לכל שכל עבודה, תהיה ייחודית ושונה ככל הניתן, עלולה להיות שוחקת. אווירה נעימה במקום העבודה, הינה כלי חשוב כדי לשמור על העובדים מאושרים, וכך נוצר גם מצב בו יש הרגשה טובה לכל הנמצאים במקום, וגם תפוקת הפעילות בקשר בעצם צומחת - ענין זה נכון עבור מזכירות ופקידים, בעבור מלצריות וברמנים, ועבור כל העובדים בכלל.

עתה השאלה היא בעצם כמובן, היאך ניתן להתקרב לאווירה מעולה באזור העבודה? פקטור זה תלוי במראה ובעיצוב המקום. ובמה תלוי המראה? יש בוודאי פרמטרים רבים שמשפיעים עליו, יחד עם זאת מובן שלריהוט לבתי קפה, לכיסאות, לשולחנות ובכלל לפרטי העיצוב במקום ישנה השפעה גדולה מאד על אווירת בית הקפה. ניתן לתת דוגמא לכך באמצעות צורות שונות של כסאות למשל – כיסאות מנהלים, וכסאות שמיועדים לבתי קפה ומסעדות.

השפעת הכיסאות על האווירה

כסאות לבתי קפה, לפינות אוכל ולמסעדות. מדובר בכיסאות שישמשו את הלקוחות בעיקר, ותתפלאו לגלות יחד עם זאת עד כמה הם מהווים השפעה עליהם כבר מהרגע שהלקוחות יכנסו אל בית הקפה! לרוב, כשבוחרים מקום ישיבה, מחליטים ראשית בהתאם למראה העיניים, לפני שבכלל יודעים מהו טעמו של המזון, המוגש במקום. עקב כך, מקום הכולל כסאות לבתי קפה או מסעדה שיהיו יפים ונעימים לעין וייראו מושכים הוא מקום שיוכל למשוך אליו לקוחות רבים.

השאלה היא בעצם ודאי, איזה ריהוט לבתי קפה להעדיף כדי לפנות לתוצאה הרצויה. הדבר תלוי כמובן באופיו של בית הקפה. בתי קפה שונים יעדיפו לבחור בעיצוב המבוסס על עץ מלא, כדי לגרום למראה הרבה יותר טבעי וחמים. יש אתרים המעדיפים ריהוט מעוצב המבוסס על עיצוב מאלומיניום, בצירוף עם דברים כאלה ואחרים. אפילו תמהיל שהיא פלסטיק עם דברים ייחודיים יכול להיות יפה, (אין מדובר על החזות הזולה הקונבנציונלית של כיסאות הפלסטיק, כי אם על רמות גימור גבוהות במיוחד). מעבר לכך, צריך כי הכיסאות יהיו מרופדים ונוחים לישיבה, ויתמזגו בשיתוף אלמנטים נלווים אל תוך בית הקפה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article40323.aspx