חברת Cal בחרה ב Windows Server 2012 ועברה לדור הבא של תשתיות Web
נכתב על ידי: ילון מדר
תאריך: 26/11/13

חברת כרטיסי האשראי המובילה, Cal, בחרה ב Windows Server 2012 של מיקרוסופט והקימה באתר החברה שרתי Web, תוך הישענות על תשתיות וירטואליות.

כחברה מובילה בתחומה המצויה בחזית הטכנולוגיה, מחפשת Cal כל העת אחר הפתרונות הטכנולוגיים המתקדמים ביותר, שיביאו לזמני תגובה מהירים, אבטחת מידע ונגישות נוחה, תוך יצירת יתרונות תחרותיים בשוק האשראי בישראל. הרצון לחדש ולשדרג את התשתיות הקיימות הביא את Cal למסקנה כי הפתרון שיצעיד אותה לעידן הבא של טכנולוגיות תשתית ואינטרנט הנו – Windows Server 2012.

ערוץ האינטרנט בחברת Cal הנו ערוץ מרכזי וישיר ללקוחות פרטיים ועסקיים, המאפשר קבלת מידע באופן מיידי, ביצוע מגוון פעולות ויצירת הזדמנויות עסקיות הנוגעות למגוון מוצרי החברה. על כן, אתרי האינטרנט של Cal חייבים להיות מעודכנים, ידידותיים ללקוחות, וגמישים לשינויים.

פעילותה של Cal מבוססת על תשתיות מחשוב מתקדמות ועדכניות. אגף מערכות המידע כולל מחלקת תשתיות ומחלקת אפליקציות שמתחזקות ומפתחות את אתר האינטרנט של Cal. האתר מחולק למספר רבדים וכולל אתר שיווקי ואתר פעולות למחזיקי כרטיס פרטיים ועסקיים. כמו כן, משמש האתר למענה עבור אפליקציה המותקנת בסמארטפונים.

בנוסף, העובדה ש Cal, כחברה פיננסית, מחויבת לרגולציות מקומיות ובינלאומיות, כגון תקנה 357 ו-PCI, מחייבות את התקנת מערכות המידע בחברה על גבי מערכות הפעלה נתמכות, המתעדכנות בתדירות שוטפת בעדכוני אבטחת מידע. סיבה נוספת לבחירה בגרסת Windows Server 2012, הנה האופק הטכנולוגי ארוך הטווח שמציעה גרסה זו.

עופר רחום, סמנכ"ל לקוחות Enterprise, מיקרוסופט  ישראל: "כיום ארגונים חותרים לחולל מהפיכה במרכזי המחשוב ולשדרגם למרכזי מחשוב מודרניים, שימנפו את התהליכים העסקיים. לשם כך נדרשת אוטומאציה ברמה גבוהה, תשתית ווירטואלית מתקדמת, יכולות ניהול לכלל המשאבים ויעילות תפעולית. מרכז המחשוב המודרני הוא מנוף חשוב לשיפור תהליכים העסקיים. ה-IT הופך למנוע חזק יותר של העסק; באמצעותו ניתן להשיק במהירות שירותים חדשים, להגיב מהר יותר להזדמנויות ולהתאים באופן גמיש משאבים לרמות פעילות משתנות. כלל היכולות הללו מוצעות כיום ב-Windows Server 2012 R2 והם ישרתו עתה את הצרכים הקריטיים של Cal".

רון גריסרו, סמנכ"ל אגף טכנולוגיות עסקיות ב- Cal: "האתגר המרכזי שעמד בפנינו היה לבצע החלפה של כל התשתית ויצירת סביבה מקבילה באופן שישתלב בתוכנית העבודה השוטפת, ללא עצירה או פגיעה בפרויקטים עסקיים קיימים. הודות להטמעת Windows Server 2012 נוצרה אפשרות להגדיל את כוח המחשוב ב-Cal, על ידי הוספת חומרה, ללא השבתה של השרת. בנוסף, נוצרה אפשרות לשכפול מהיר של שרת קיים ובכך להשיג גידול מיידי של כוח המחשוב עבור אותה סביבה. אפשרות זו חשובה מאוד כיוון שהעומס על השרתים משתנה בצורה קיצונית בימי החיוב של הכרטיסים, או בזמן פרסום הטבה מיוחדת למחזיקי כרטיס".

גריסרו הוסיף כי "מבחינה אפליקטיבית, היכולות החדשות של Windows Server 2012 מספקות מספר יתרונות  דוגמת ניהול מרכזי וטוב יותר של חוות שרתי ה-WEBע"י שיתוף הגדרות בין השרתים ויכולות deploy אוטומטיות מסביבה לסביבה. מדובר במערכת הפעלה רזה יותר מבחינת צריכת משאבים, הכוללת ניהול זיכרון יעיל יותר וזמני תגובה טובים יותר ברמת חווית המשתמש".


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article40844.aspx